کد خبر 128323

وب سایت رسمی رتبه بندی کیواس‌، فهرست برترین دانشگاه‌های آسیا در سال ۲۰۲۲ را منتشر کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، رتبه‌بندی جهانی کیو اس (QS) فهرست برترین دانشگاه‌های آسیا در سال ۲۰۲۲ را منتشر کرد.

به نقل از وب سایت رسمی رتبه بندی کیواس‌، رتبه بندی "کیواس" یکی از معتبرترین نظام‌های رتبه بندی بین المللی است که توسط مؤسسه کاکارلی سیموندز انگلستان صورت می گیرد. یکی از رتبه‌بندی‌های مهمی که این پایگاه به صورت سالانه انجام می‌دهد، ارزیابی و سنجش دانشگاه‌ها در حوزه‌های موضوعی مختلف است. رتبه بندی موضوعی "کیواس" بر اساس چهار شاخص بررسی شهرت دانشگاه، ارزیابی کارفرمایان، تعداد استنادها به ازای هر مقاله و  h-index  صورت می‌پذیرد و این شاخص‌ها هر کدام با وزنی متناسب با هر حوزه موضوعی، جهت معرفی بهترین دانشگاه‌ها مشخص می‌شوند. بخشی از اطلاعات مورد نیاز رتبه‌بندی موضوعی "کیواس" از طریق پایگاه استنادی اسکوپوس و بخش دیگر نیز از اطلاعات حاصل از نظرسنجی‌ها به دست می آید.

رتبه بندی امسال کیواس با ۱۳۰۰ دانشگاه از سراسر جهان یکی از بزرگترین رتبه‌بندی‌های جهان است.

دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) برای پنجمین سال متوالی در صدر قرار گرفت. این دانشگاه به دلیل شهرت علمی، نسبت اعضای هیئت علمی بین‌المللی و میزان همکاری تحقیقاتی خود با مؤسسات در سراسر جهان و شهرت در بین کارفرمایان بین المللی بالاترین امتیاز را دریافت کرد.

این رتبه‌بندی به تازگی آخرین نسخه بروزرسانی شده رتبه‌ دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۲۲ میلادی را منتشر کرده است که بر این اساس رتبه‌بندی دانشگاه‌های آسیا هم بروزرسانی شده است.

نتایج این رتبه بندی به شرح ذیل است:

۱- دانشگاه ملی سنگاپور (سنگاپور)

۲- دانشگاه صنعتی نانیانگ (سنگاپور)

۳- دانشگاه شینهوا (چین)

۴- دانشگاه پکن (چین)

۵- دانشگاه هنگ کنگ (هنگ کنگ)

۶- دانشگاه توکیو (ژاپن)

۷- دانشگاه فودان (چین)

۸- دانشگاه کیوتو (ژاپن)

۹- دانشگاه علم و صنعت هنگ کنگ (هنگ کنگ)

۱۰- دانشگاه ملی سئول (کره جنوبی)

منبع:ایسنا

ارسال نظر

تازه ها