کد خبر 128304

حد نوسان تخم مرغ 2 هزار و 300 تومان و حد نوسان هرکیلوگرم گوشت گوسفندی شقه 12 هزار تومان است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، محمد قربانی معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: دولت برای تنظیم بازار، ابزارهای تنظیم بازاری مختلفی دارد تا از افزایش قیمت های غیر منطقی جلوگیری کند؛ یکی از این سیاست های زود بازده توزیع مرغ و گوشت منجمد است.

وی افزود: سال جدید قیمت کالاهای اساسی و مواد غذایی در وضعیت بهتری خواهد بود. با دستور وزیر کشاورزی حد نوسان برای محصولات مختلف کشاورزی محاسبه شده است و بر رعایت آنها نظارت می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی  ادامه داد: تغییرات قیمتی در محصولات کشاورزی ذات بازار است و برای هر محصول تا حدی نوسان قابل پذیرش است و دولت برای تنظیم بازار آن نباید دخالت کند و برای محصولات مختلف حد نوسان در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: حد نوسان تخم مرغ 2 هزار و 300 تومان محاسبه شده است یعنی وقتی که قیمت هر شانه تخم مرغ 43 هزار تومان است اگر این محصول در بازار تا 45 هزار و 300 تومان افزایش یا 40 هزار و 700 تومان کاهش یافت برای تنظیم بازار ورود نمی کنیم زیرا این افزایش قیمت مقطعی است و بازار خود را تنظیم می کند.

این مقام مسئول افزود: حد نوسان هرکیلوگرم گوشت گوسفندی شقه نیز 12 هزار تومان است و حد نوسان مرغ نیز 4 هزار تومان است.

قربانی گفت: در صورتی که حد نوسان برای محصولات مختلف در نظر گرفته نشود دولت باید به صورت مستمر در بازار محصولات کشاورزی دخالت کند که عملا نیز امکان پذیر نیست./تسنیم

ارسال نظر

تازه ها