کد خبر 128213

حمیدرضا رستگار رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با گلایه بر اینکه هنوز خرید و فروشی در بازار انجام نشده اما آهن و میلگرد گران شده اند، گفت: مقصر اصلی این افزایش قیمت ها را ما تولیدکنندگان می دانیم.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، در هفته گذشته بازار خرید و فروش آهن با رشد قیمت ها روبرو شده است. این افزایش قیمت در حالی به وجود آمده که هنوز معاملات در بازار رونق نداشته و در اوایل اردیبهشت ماه بازار شاهد رونق معاملات و افزایش ساخت و ساز خواهد بود.

حمیدرضا رستگار به عنوان رئیس اتحادیه فروشندگان آهن در خصوص دلایل افزایش قیمت آهن آن هم در هفته نخست سال 1401 به خبرنگار تسنیم، گفت: متاسفانه بازار در نیمه دوم اسفندماه سال گذشته با رشد 1500 تومانی در قیمت هر کیلو میلگرد روبرو شد. در آن مقطع برای ما این سوال مطرح شد که به چه دلیل افزایش قیمت ها به وجود امده است.

وی با اشاره به اینکه در هفته نخست فعالیت واحدها در سال جاری بازار با افزایش 500 تومانی هر کیلو ملیگرد روبرو شده است، افزود: در مجموع از اسفند تا 20 فروردین ماه بازار شاهد رشد دو هزار تومانی تیرآهن و میلگرد در هر کیلو است.

رئیس اتحادیه فروشندگان اهن دلایل افزایش قیمت ها را افزایش قیمت دستمزد و تغییرات قیمتی توسط واحدهای تولیدی عنوان کرد و گفت: هنوز در بازار معامله ای نشده که ما به مشتریان قیمت ها را بالا بگوییم ما مقصر اصلی افزایش قیمت ها را واحدهای تولیدی می دانیم.

رستگار تاکید کرد: در حال حاضر هیچ توجیهی برای افزایش قیمتها وجود ندارد اگر واحدهای تولیدی بخواهند افزایش دستمزدها را عنوان کنند رقم ها به حدی نیست که بازار مدام با افزایش قیمت روبرو باشد علاوه بر این تغییرات بین المللی نیز نمی تواند تاثیری بر بازار داخلی اهن داشته باشد.

وی تصریح کرد: نباید مصرف کنندگان تاوان مشکلات صادراتی تولیدکنندگان را پرداخت کنند. امروز هر کیلو تیرآهن از 15 هزار و 800 تومان به 17هزار و 500 تومان رسیده است و هیچ پاسخی نیز در مورد دلایل افزایش قیمت ها عنوان نمی شود. در مجموع به نظر می رسد دولت باید تدبیر مناسبی را برای ساماندهی قیمت محصولات فولادی اعمال نماید تا بازار شاهد این نوسانات قیمتی نباشد.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن تاکید کرد: ما هنوز معامله ای انجام نداده ایم و طبیعتا اوایل اردیبهشت ماه خرید و فروش ها آغاز می شود چرا باید در شرایطی که بازر خرید و فروشی ندارد آهن گران شود./تسنیم

 

ارسال نظر

تازه ها