کد خبر 128165

بر اساس گزارش، شرکت تایوانی سازنده رایانه‌های ایسر در وب سایت خود اعلام کرد که فعالیت خود را در روسیه به دلیل ادامه جنگ اوکراین به حالت تعلیق درآورده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از راشاتودی، شرکت تایوانی سازنده رایانه‌های ایسر روز جمعه در وب سایت خود اعلام کرد که فعالیت خود را در روسیه به دلیل ادامه جنگ اوکراین به حالت تعلیق درآورده است.

این شرکت چند ملیتی تولید کننده سخت افزار و لوازم الکترونیک تأکید کرد که دلیل تصمیم خروج از روسیه "تحولات اخیر" درپی درگیری نظامی بین روسیه و اوکراین بوده است.

بر اساس این گزارش، ایسر با این اقدام به طیف گسترده‌ای از شرکت‌های فناوری مانند سونی، سامسونگ، اینتل، اپل، ای‌ام‌دی AMD، ادوبی Adobe و آی‌بی‌ام IBM پس از اعمال تحریم‌ها علیه روسیه به دلیل عملیات نظامی خود در اوکراین، پیوست.

یکی دیگر از تولیدکنندگان رایانه مستقر در تایوان، یعنی شرکت ایسوس، ماه گذشته اعلام کرد که قصد دارد از روسیه خارج شود، اما طبق گزارش اخیر دانشکده مدیریت ییل، هنوز فروش در این کشور به حالت تعلیق در نیامده است.

خبرها حاکی است که سازنده رایانه چینی-آمریکایی لنوو نیز به فعالیت خود در روسیه ادامه داده است.

در تاریخ 24 فوریه، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در یک سخنرانی تلویزیونی اعلام کرد که در پاسخ به درخواست سران جمهوری‌های دونباس، تصمیم به انجام یک عملیات نظامی ویژه گرفته است.

رهبر روسیه تأکید کرده بود که مسکو هیچ برنامه‌ای برای اشغال سرزمین‌های تحت حاکمیت اوکراین ندارد. پس از آن ایالات متحده، اتحادیه اروپا، بریتانیا و برخی کشورهای دیگر تحریم‌هایی را علیه اشخاص حقوقی و حقیقی روسیه اعلام کردند./تسنیم

ارسال نظر

تازه ها