کد خبر 128125

سرپرست بانک کشاورزی از افزایش ۲۰ درصدی پرداخت تسهیلات به کشاورزان در سال ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مهدی رضایی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه مدیر شعب بانک کشاورزی خراسان رضوی در جمع خبرنگاران در خصوص رویکرد بانک کشاورزی جهت حمایت از کشاورزان در سال جاری اظهار کرد: بانک کشاورزی با توجه به ماموریتی که به آن محول شده در جهت خدمت‌رسانی به کشاورزان و حمایت از بخش تولید وظایفی بر عهده دارد که در چند سال اخیر نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است.

وی تاکید کرد: با توجه به فرمایشات مقام رهبری در آغاز سال جاری مبنی بر حمایت از تولید، اشتغال و شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت‌ها با برنامه‌ریزی حساب‌شده‌تری انجام خواهد گرفت تا بتوانیم در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه کشاورزی و دام‌پروری خدمات بهتری ارائه دهیم. همچنین بنا داریم تسهیلات را هدف‌دار و حساب‌شده به بخش تولید و حمایت از بخش کشاورزی و دام‌پروری تخصیص دهیم تا به سمت خودکفایی پیش برویم.

سرپرست بانک کشاورزی تصریح کرد: در سال گذشته حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان به کشاورزان تسهیلات پرداخت کردیم. با توجه به برنامه ریزی‌هایی که در هیات مدیره بانک صورت گرفته است، این میزان از تسهیلات در سال جدید ۲۰ درصد رشد خواهد داشت. تقریبا ۹۰ درصد این مبالغ به حوزه‌های کشاورزی و دام‌پروری اختصاص دارد.

رضایی در خصوص امهال پرونده‌های بدهکاران بانک کشاورزی گفت: پرونده‌های بدهکار از مطالبات معوقه بانک وضعیت مناسبی دارد. با توجه به اینکه وثائق مناسبی از مشتریان در هنگام اعتبارسنجی و پرداخت تسهیلات به آن داده شده، بانک وضعیت مناسبی دارد. همچنین لیست ۲۰ بدهکار بزرگ را مطابق دستور رئیس جمهور در سایت بانک به عنوان مشتریان بدحساب منتشر کرده ایم.

ارسال نظر

تازه ها