کد خبر 127913

عضو هیئت رئیسه مجلس:

سلیمی، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که حدود و ثغور ورود مجمع تشخیص مصلحت نظام و هیأت عالی نظارت در مورد مصوبات باید مشخص شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، علیرضا سلیمی در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: باید پیگیری شود که حدود و ثغور ورود مجمع تشخیص مصلحت نظام و هیأت عالی نظارت در مورد مصوبات مجلس چه میزان است؟ آیا می‌توانند به صورت مستقیم مصوبات مجلس را رد کنند یا باید همانند شورای عالی امنیت ملی به رهبر انقلاب نامه ارائه کنند و با اذن رهبری مصوبات آنها نافذ شود و یا اینکه نامه خود را به شورای نگهبان بدهند؟

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس تأکید کرد: مصوبات مجلس باید توسط دستگاه دقیق خوانده شود. قوه مقننه به هیچ عنوان اجازه افزایش قیمت دارو و تجهیزات پزشکی و کالاهای اساسی را نداده است؛ بلکه اختیاری به دولت داده شده تا ارز ۴۲۰۰ تومانی حفظ شود یا قیمت‌ها ثابت نگه داشته شود. برخی اظهارنظرها صرفاً سبب تشویق اذهان عمومی می‌شود. برخی از احکام بودجه که در مجلس مصوب شده باید جداول و ردیف‌هایش شفاف بیان شود. برخی دستگاه‌ها که برایشان حکمی تصویب شده در این خصوص سوالاتی را مطرح می‌کنند.

تیم مذاکره‌کننده گزارش شفافی را به مجلس و افکار عمومی ارائه کند

حجت الاسلام و المسلمین سلیمی ضمن تشکر از فعالیت‌های دولت سیزدهم درباره مذاکرات وین گفت: بیانات رهبر معظم انقلاب و قانون راهبردی مجلس دو خط قرمز در مذاکرات هستند؛ گاهی اظهاراتی می‌شود که این دو مولفه آیا مورد توجه قرار گرفته یا خیر لذا درخواست می‌شود وزارت خارجه و تیم مذاکره کننده در این رابطه گزارش شفافی را به مجلس و افکار عمومی ارائه کند.

ارسال نظر

تازه ها