کد خبر 127809

رئیس سازمان غذا و دارو گفته است که دارو‌های وارداتی تا ۶ برابر و دارو‌های تولید داخل هم با توجه به میزان ارز تامین مواداولیه ۳۰ تا ۱۰۰ درصد افزایش قیمت داشتند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بهرام دارایی رئیس سازمان غذا و دارو گفته است که دارو‌های وارداتی تا ۶ برابر و دارو‌های تولید داخل هم با توجه به میزان ارز تامین مواداولیه ۳۰ تا ۱۰۰ درصد افزایش قیمت داشتند.

رئیس سازمان غذا و دارو در گفتگو با روزنامه همشهری از افزایش قیمت و کمبود دارو در سال گذشته و فعالیت‌های غیرقانونی در این حوزه سخن گفت.

بهرام دارایی، رئیس سازمان غذا و دارو گفته است:

* دارو‌های وارداتی تا ۶ برابر و دارو‌های تولید داخل هم با توجه به میزان ارز تامین مواداولیه ۳۰ تا ۱۰۰ درصد افزایش قیمت داشتند.

*مـصـرف بالا و غیرمنطقی، افزایش مصرف در دوران کرونا و قاچاق معکوس ازجمله عواملی بودند که منجر به افزایش مصرف و کمبود دارو در سال گذشته شدند.

*آنتــی‌بیوتیک‌ها، انسولین، ریتالین، دارو‌های تزریقی آی وی آی جی، دارو‌های ضدسرطان و بیماری‌های خاص به راحتی از کشور قاچاق می‌شوند.

*داروی ضدسل، به راحـتی و به‌صـورت کامیونی و کانتینری به کشور افغانستان قاچاق می‌شود چرا که بیماری سل در این کشور شایع است و مصرف زیادی دارند.

ارسال نظر

تازه ها