کد خبر 127685

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

معاون حقوقی امور مجلس و استان های وزارت راه و شهرسازی، از آغاز عملیات ساخت ۸۵۰ هزار واحد در طرح نهضت ملی مسکن کشور از ابتدای امسال خبر داد.

به گزارش بااقتصاد، فرزاد نجات نیا، اظهار داشت: در این طرح تاکنون، پنج میلیون نفر ثبت نام کردند که امیدواریم در ۲ سال نخست، ۲ میلیون مسکن در نقطه به نقطه با همت و تلاش فرابخشی تحقق پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین شعارهای انقلاب حاکمیت اسلامی، توزیع فرصت و امکانات عادلانه است و در تولید نهضت ملی مسکن اتفاق های خوبی در جای جای کشور در حال شکل گیری است.

نجات نیا اضافه کرد: در بحث مسکن مهر با پی گیری هایی که در خود استان بوده و جلسات متعدد، تامین زمین در کل کشور در شرایط خوبی است که در این استان برای ۳۳ هزار واحد تامین زمین صورت گرفته است و یک اقدام ارزشمند است و سرعت، کیفیت و قیمت موضوع بعدی است که با همراهی بانک و دستگاه های خدماتی در کنار وزارت راه و شهرسازی شاهد آن اتفاق و به ثمر نشستن نهضت ملی هستیم.

معاون حقوقی امور مجلس و استان های وزارت راه و شهرسازی با اشاره به وضعیت نهضت ملی مسکن در این استان گفت: در بحث زمین خراسان شمالی جزو استان هایی است که اقدامات خوبی انجام گرفته اما عملیات اجرایی نیاز به سرعت بیشتر با هماهنگی بانک ها و آورده متقاضیان باید سرعت گیرد که این جریان نهضت ملی با حضور و پای کار بودن مردم به ثمر می نشیند زیرا که بخشی از تامین مالی به آورده مردم باز می گردد.

عملیات اجرایی ۲ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن شیروان و همزمان ۱۰ هزار واحد در کل استان، عصر چهارشنبه با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی، استاندار خراسان شمالی و شماری از مسئولان استانی و شهرستانی در شیروان آغاز شد.

شهرستان شیروان با ۱۵۷ هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد./ ایرنا

 

ارسال نظر

تازه ها