کد خبر 127460

وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید کرد همه مدارس و مراکز آموزشی باید از ۱۴ فروردین با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، به برگزاری کلاس‌های حضوری برای همه دانش‌آموزان و دانشجویان اقدام کنند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی عصر شنبه در نشست هماهنگی بازگشایی مراکز آموزشی در ۱۴ فروردین که با حضور وزیران آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و نمایندگان وزارت بهداشت برگزار شد، این مطلب را مطرح کرد.
وزیر کشور با بیان اینکه در ستاد ملی مقابله با کرونا، بازگشایی مدارس مورد تاکید قرار گرفته است، افزود: با توجه به شیب نزولی ابتلا به کرونا و همچنین حجم قابل توجه تزریق واکسن و توجیه مدیران مدارس و روسای مراکز آموزشی، شرایط برای برپایی حضوری کلاس‌ها فراهم شده است.
دکتر وحیدی خاطرنشان کرد: بر اساس جمع‌بندی انجام شده، دانش‌آموزان باید با الزام استفاده از ماسک، در کلاس های درس حاضر شوند. مدیران مدارس هم نظام مراقبت بهداشتی را افزایش دهند و در صورتی که دانش آموزی دچار علائم بیماری بود، از دیگران جدا شود.
وی همچنین تاکید کرد همه مدارس باید از سیستم تهویه مناسب برخوردار باشند و تزریق واکسن کرونا مورد تاکید و تشویق مدیران مدارس قرار گیرد.
فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره دانشجویان و استفاده آنها از خوابگاه ها هم گفت: در این جلسه مقرر شد، دریافت سه دُز واکسن، شرط استفاده از خوابگاه باشد.
دکتر وحیدی خاطرنشان کرد: با همکاری و هم نظری دستگاه های مربوطه می توان، ۱۴ فروردین را روز بازگشایی مدارس و دانشگاه ها نامید و همه کلاس ها تا پایان سال تحصیلی به صورت حضوری برگزار شود.
در این نشست، محمد علی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش، محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی علاوه بر بیان نظرات خود و اعلام آمادگی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی زیر مجموعه خود برای بازگشایی در ۱۴ فروردین، بر سواد سلامت جامعه و لزوم یادگیری چگونگی تداوم آموزش در شرایط سخت تاکید کردند.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها