کد خبر 127341

محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی: در ۲۰ فروردین با رونمایی از سند توسعه و برنامه راهبردی سازمان انرژی اتمی، هدف گذاری گسترده‌ای برای آینده در صنعت هسته‌ای به وقوع خواهد پیوست.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، آقای محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی در گفتگو با رادیو تهران در خصوص شعار سال افزود:تاکیدات رهبری بر موضوع تولید و دانش بنیان و استغالزایی، برای این است که مولفه‌های موثر قدرت در کشور به صورت متوازن رشد کند و کشور بتواند در مسیر پیشرفت بدون آنکه از عوامل بیرونی آسیب پذیر باشد قرارگیرد.
وی ادامه داد:قدرت اقتصادی در کنار قدرت نظامی یک مولفه مهم است و کشور را به سمت یک دیپلماسی کارآمد هدایت می‌کند و در این فضا، کشور می‌تواند حرف خود را به طور موثر در دنیا پیش ببرد و از مزاحمت‌های رنگارنگی که در دنیای زور امروز وجود دارد ممانعت کند.
رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به نامگذاری سال توسط مقام معظم رهبری به نام تولید دانش بنیان، اشتغالزایی گفت: هدف از این نام گذاری ایجاد تحول در زندگی مردم است، به نوعی از پرتو توجه به توسعه اقتصادی، درآمد سرانه افزایش پیدا کند و رفاه مردم افزایش پیدا کند.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر تحقق شعار سال در سازمان انرژی اتمی، و توجه به نقش جوانان و شرکت‌های دانش بنیان گفت:فناوری هسته‌ای یکی از فناوری‌های محوری و پایه است که سهم بزرگی در گسترش فناوری‌های نو و پیشرفت صنایع نوین دارد، برنامه ریزی‌ها صورت گرفته تا مراسم روز ملی فناوری هسته‌ای در سال جدید به نحوی برگزار شود که به صورت نقطه عطف در رویکرد آینده محسوب شود.
رئیس سازمان انرژی اتمی ادامه داد:تلاش شده، تاثیرات همه جانبه فناوری هسته‌ای در سایر رشته‌ها و صنایع را بتوانیم معرفی کنیم و با رونمایی از سند توسعه و برنامه راهبردی سازمان انرژی اتمی، هدف گذاری گسترده‌ای برای آینده داشته باشیم.
وی افزود:این سند دو وجه دارد اول اینکه، در این سند ما خود را در مقابل جامعه و کشور متعهد می‌کنیم و دوم اینکه مردم از ابعاد متنوع و کاربرد‌های گسترده‌ای که فناوری هسته‌ای می‌تواند داشته باشد مطلع شوند، برخلاف آنچه که استکبار و صهیونیست‌ها در دنیا القا می‌کنند و سعی می‌کنند با تهمتی که به کشور می‌زنند مانع پیشرفت ما در حوزه هسته‌ای شوند.
معاون رئیس جمهور در خصوص خنثی سازی عملیات خرابکاری در مجتمع غنی سازی شهید علیمحمدی (فردو) گفت:این اقدام، یک پیام واضح برای صهیونیست‌ها داشت و آن هم هوشیاری سیستم اطلاعاتی و امنیتی ایران در برابر هرگونه تهدید است.
رئیس سازمان انرژی اتمی در پاسخ به سوالی مبنی بر روند مذاکرات و اظهار نظر‌های دو سویه مقامات امریکایی گفت: ایران خودش را وابسته به مذاکرات نکرده و هیچ جای کشور وابسته به مذاکرات نیست نه اقتصاد و نه تصمیم‌گیری‌ها و نه برنامه‌های اجرایی که در حوزه هسته‌ای داریم، ما برنامه‌ها را طبق مفادش پیش می‌بریم.
وی ادامه داد:در جریان مذاکرات گفتگو‌های فنی انجام شده و همه چیز معطوف به تصمیم سیاسی آمریکایی‌ها برای بازگشت به تعهد خود شان است، بحث بازگشت به تعهدات برای کشور ما نبوده و گروه پنج به علاوه یک تعهداتی داشتند و ایران هم تعهداتی داشته و ایران تمام عیار تعهدات خود را انجام داده، ولی آن‌ها انجام نداده اند و این دو اقدام متقابل است، اگر الان می‌خواهند تمام عیار انجام دهند بسم الله، ما هم متناسب با آنچه که آن‌ها انجام دهند ما هم انجام می‌دهیم و به برجام ۲۰۱۵ برمی گردیم./صدا و سیما

ارسال نظر

تازه ها