کد خبر 127313

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ضمن اشاره به این که توافق بر سر احیای برجام در مذاکرات وین نه قریب‌الوقوع است و نه قطعی افزود که آمریکا دارد خود را برای سناریوهای با یا بدون بازگشت متقابل به اجرای کامل این تعهدات آماده می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که توافق بر سر احیای برجام در مذاکرات وین نه قریب‌الوقوع است و نه قطعی.

وی افزود که آمریکا برای اتخاذ «تصمیم‌های سخت» برای بازگشت برنامه هسته‌ای ایران به چارچوب‌های تعیین‌شده در قالب برجام، آماده است.

ند پرایس همچنین گفت که آمریکا همزمان در حال آماده کردن خود برای سناریوهای با یا بدون بازگشت متقابل به اجرای کامل تعهدات برجامی است.

وی هشدار داد که واشینگتن آماده اتخاذ «تصمیمات دشوار» برای بازگرداندن برنامه هسته‌ای ایران به محدودیت‌های برجامی است.

در حالی که شرط لغو تحریم‌های مرتبط با فعالیت‌‌های تروریستی سپاه پاسداران جدیدترین مانع بر سر راه دست‌یابی به توافق میان واشینگتن و تهران ارزیابی شده است متحدان آمریکا از جمله اسرائیل می‌خواهند سپاه پاسداران ایران در فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی آمریکا ابقا شود.

دیپلمات‌ها به «وال‌استریت ژورنال» گفتند که سرنوشت مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای 2015 اکنون به حساس‌ترین موضوع از لحاظ سیاسی، یعنی موضوع خروج سپاه پاسداران از فهرست گروه‌های تروریستی آمریکا گره خورده است./ایلنا

 

ارسال نظر

تازه ها