کد خبر 127275

با توجه به اینکه برخی سهام‌داران عدالت با وجود در اختیار داشتن کارت سهام یک میلیون تومانی به پرداخت سود ۵۵۰ هزار تومانی اعتراض داشتند، باید تاکید کرد که احتمالا این دسته از افراد در سال ۱۳۹۴ نسبت به پرداخت سهام عدالت اقدام نکرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، در سال 1394 سهام یک میلیون تومانی با 500 هزار تومان تخفیف به افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی داده شد که 500 هزار تومان مابقی آن نیز از همین سود سهام شرکت‌ها مستهلک شد. این بدین معنا بود که این افراد بدون اینکه پرداختی داشته باشند مالک یک میلیون تومان سهام به قیمت سال 1385 شدند.

برای دیگران نیز قرار بر این بود که 500 هزار تومان از محل سود مستهلک شود و مابقی را پرداخت کنند که بخش عمده این افراد نسبت به پرداخت این مبلغ (500 هزار تومان) اقدام نکردند. افرادی که این پول را در سال 1394 پرداخت کردند مالک سهام یک میلیونی شدند و افرادی که پرداخت نکردند مالک نصف سهام شدند و مابقی سهام به دولت بازگشت.

گفتنی است، با توجه به این مسئله ممکن است برخی کارت سهام عدالت یک میلیون تومانی در  اختیار داشته باشند اما در حقیقت سهام 500 هزار تومانی در سامانه برای آنها ثبت شده است. برای بررسی این موضوع می‌توان به سامانه سهام عدالت در سایت سازمان خصوصی‌سازی مراجعه کرد.

در حال حاضر ارزش سبد 532 هزار تومانی و یک میلیون تومان و 492 هزار تومانی سهام عدالت به ترتیب به 12 میلیون و 928 هزار تومان، 24 میلیون و 352 هزار تومان و 11 میلیون و 982 هزار تومان رسید.

محمد باغستانی، مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی در تازه‌ترین اظهارات خود در خصوص ابهامات موجود پیرامون سهام عدالت گفت: بیش از 3 میلیون نفر از دارندگان سهام عدالت فوت شده اند. با توجه به وراث این افراد چیزی حدود  15 میلیون نفر مشمول این نوع از سهامداری هستند. پیش‌بینی‌ها و هماهنگی‌ها با شرکت سپرده‌گذاری مرکزی نشان می‌دهد که بتوانیم سامانه انتقال سهام عدالت به وراث را تا شهریور 1401 کلید بزنیم.

ارسال نظر

تازه ها