کد خبر 126805

شرکت خدمات حفاری بیکرهیوز اعلام کرد که پس از حمله روسیه به اوکراین و رسیدن قیمت نفت به بالاترین سطح از سال ۲۰۰۸ میلادی، شرکت‌های حفاری ایالات متحده آمریکا شمار دکل‌های نفتی را برای نهمین بار در ۱۰ هفته اخیر افزایش دادند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت خدمات حفاری بیکرهیوز اعلام کرد که تعداد دکل‌های نفتی آمریکا برای نهمین بار در ۱۰ هفته اخیر افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت خدمات حفاری بیکرهیوز اعلام کرد که پس از حمله روسیه به اوکراین و رسیدن قیمت نفت به بالاترین سطح از سال ۲۰۰۸ میلادی، شرکت‌های حفاری ایالات متحده آمریکا شمار دکل‌های نفتی را برای نهمین بار در ۱۰ هفته اخیر افزایش دادند.

بیکرهیوز در گزارش روز جمعه (۲۰ اسفندماه) خود آورده است که مجموع دکل‌های حفاری نفت و گاز آمریکا در هفته منتهی به ۱۱ مارس (۲۰ اسفندماه) نسبت به هفته پیش از آن ۱۳ دستگاه افزایش یافت و به ۶۶۳ دستگاه رسید.

بر اساس این گزارش، مجموع دکل‌های آمریکا تا به این تاریخ در سال جاری میلادی نسبت به‌ مدت مشابه پارسال، ۲۶۱ دستگاه یا ۶۵ درصد افزایش یافته است.

مجموع دکل‌های نفتی آمریکا در هفته منتهی به ۱۱ مارس (جمعه،۲۰ اسفندماه) نسبت به هفته پیش از آن هشت دستگاه افزایش یافت و به ۵۲۷ دستگاه رسید، در حالی که شمار دکل‌های گازی با ۵ دستگاه افزایش به ۱۳۵ دستگاه (بالاترین تعداد از ماه دسامبر ۲۰۱۹) رسید.

شمار دکل‌های حفاری نفت در آمریکا شاخصی برای پیش‌بینی تولید نفت این کشور در آینده مورد توجه فعالان بازار نفت است./شانا

ارسال نظر

تازه ها