کد خبر 126398

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه عصر امروز(شنبه) و در جریان بررسی موارد ارجاعی از کمیسیون تلفیق بودجه۱۴۰۱ در بخش درآمدی، بند ز تبصره ۱۹ را تصویب کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، نمایندگان مجلس در مصوبه ای، سازوکار فروش نفت توسط بخش خصوصی را مشخص کردند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه عصر امروز(شنبه) و در جریان بررسی موارد ارجاعی از کمیسیون تلفیق بودجه۱۴۰۱ در بخش درآمدی،  بند ز تبصره ۱۹ را تصویب کردند.

بر اساس این مصوبه، به منظور اجرای تکالیف این قانون و در صورت درخواست دستگاههای اجرائی دارای اعتبار از محل مصارف عمومی دولت صندوق های بازنشستگی کشوری، لشکری و  تأمین اجتماعی و همچنین اجرای ماده(۹۰) قانون اجرای سیاست های کلی اصل چهل و چهارم(۴۴) قانون اساسی، به دولت اجازه داده می شود:
۱- از طریق شرکت ملی نفت ایران نسبت به تحویل نفت خام و میعانات گازی صادراتی به اشخاص معرفی شده توسط دستگاههای اجرائی و صرفا پس از تایید اشخاص توسط وزارت نفت و بر اساس قیمت روز صادراتی شرکت ملی نفت ایران و در سقف منابع بند(ب) تبصره(۱) این قانون اقدام نماید.

۲- از طریق وزارت امور اقتصادی و دارایی نسبت به واگذاری سهام و سهم الشرکه متعلق به دولت و شرکتهای دولتی در بنگاههای مشمول واگذاری به اشخاص معرفی شده توسط دستگاههای اجرائی و صندوق های بازنشستگی کشوری، لشکری و تأمین اجتماعی در سقف منابع ردیف درآمدی ۳۱۰۵۰۱ و ۳۱۰۵۰۲ اقدام نماید.

آیین‌نامه اجرائی این بند توسط سازمان برنامه و بودجه کشور و با همکاری وزارتخانه های نفت، امور اقتصادی و دارایی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر وزارتخانه‌های ذی‌ربط تهیه و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد./ایسنا

ارسال نظر

تازه ها