کد خبر 126245

گروسی:

رافائل گروسی گفت: ما گفت وگوها و مشورت های دائم با ایران در قالب های مختلف داشته ایم و برای رسیدن به توافق با ایران، همیشه سخت کار کرده ایم .

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی روز چهارشنبه در نشستی خبری در پاسخ سوالی مبنی بر اینکه آیا ممکن است دوباره برای حل مسائل باقی مانده، به ایران سفر کند، احتمال این سفر را بعید ندانست و " سه بار" تکرار کرد: هر چیزی ممکن است.

 

رافائل گروسی گفت: ما گفت وگوها و مشورت های دائم با ایران در قالب های مختلف داشته ایم و برای رسیدن به توافق با ایران، همیشه سخت کار کرده ایم .

مدیرکل آژانس همچنین با اشاره به مذاکرات وین برای احیای توافق هسته ای گفت: موضوع مذاکرات وین برای بازگشت کشورها به توافق هسته ای برجام با موضوع مسائلی که باید به آژانس توضیح داده شود، دو مقوله جدا از هم هستند . در ظاهر هر، یک رابط متقابل میان این دو موضوع وجود دارد اما اینکه بگوییم هر یک از این دو موضوع چقدر بر دیگر اثر گذار است، چندان مفید نیست و کمک به حل مسائل نمی کند.

وی افزود: آنچه اکنون نیاز داریم، رسیدن به توافق خوب در خصوص هر دو موضوع است و آن وقت هرگونه ارتباط میان این دو مقوله می تواند ارتباط مثبت باشد.

گروسی در پاسخ به سوالی مبنی بر احتمال توقف تحقیقات پادمانی آژانس در باره مسائل هسته ای ایران با توجه به مذاکرات هسته ای جاری در وین ، گفت: آژانس هرگز روندی را که در خصوص ضرورت شفاف سازی (درخصوص برنامه هسته ای ایران) شروع کرده است، بخاطر مسائل سیاسی متوقف نخواهد کرد. آنچه نیاز داریم ، این است که با ایران دور یک میز بنشینیم و سعی کنیم مسائل را شفاف سازی کنیم . این مسائل تنها زمانی که تمام می شود که از نظر آژانس بطور کامل شفاف سازی شده باشد.

ارسال نظر

تازه ها