کد خبر 126227

نخست وزیر روسیه در واکنش به تحریم های غرب اعلام کرد: روسیه به صورت موقت خروج سرمایه‌های خارجی از این کشور را متوقف کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از راشاتودی، میخائیل میشوستین، نخست وزیر روسیه  اعلام کرد که روسیه به صورت موقت خروج سرمایه‌های خارجی از این کشور را متوقف کرده است.

این اقدام در واکنش به مسدود‌شدن دارایی‌های روسیه توسط آمریکا، اتحادیه اروپا و سایر هم پیمانانش صورت گرفته است.

 میشوستین که در مورد تحولات اقتصادی روسیه صحبت می کرد، گفت: «ما امیدواریم که آنهایی که در کشورمان سرمایه گذاری کرده اند، قادر باشند در آینده به این کار ادامه دهند. من مطمئن هستم که فشار تحریم ها در نهایت فروکش خواهد کرد و کسانی که با تسلیم نشدن به شعارهای سیاستمداران خارجی، پروژه های خود را در کشور ما محدود نکنند، پیروز خواهند بود.»

این مقام روس افزود، کمیسیون کاری دولت روسیه برای مقابله با تحریم های مرتبط با اوکراین، در حال تشکیل ستاد عملیاتی است.

میشوستین توضیح داد: «واقعیت تحریم های کنونی این است که کارآفرینان خارجی به جای هدایت با عوامل اقتصادی با تصمیم گیری تحت فشار سیاسی هدایت می شوند. برای اینکه کسب و کارها بتوانند تصمیمات آگاهانه بگیرند، پیش نویس فرمان ریاست جمهوری برای اعمال محدودیت های موقت در خروج دارایی های روسیه آماده شده است.»

وی افزود: «خروج از بازار آسان است اما بازگشت به جایی که توسط رقبا اشغال شده، دشوارتر است.»

این اقدام مسکو در واکنش به تحریم‌های شدید این کشور به علت عملیات ویژه نظامی در اوکراین از سوی کشورهای غربی صورت گرفته است.

از جمله تحریم‌ها، قطع دسترسی بزرگ‌ترین بانک روسیه به سامانه سوئیفت و مسدود کردن دارایی های این کشور در خارج بوده است.

ارسال نظر

تازه ها