کد خبر 126134

هیأت‌های جمهوری اسلامی ایران، اتحادیه اروپا و گروه ۱+۴ عصر دوشنبه به صورت غیر رسمی و خارج از نشست کمیسیون مشترک برجام تشکیل جلسه دادند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، این جلسه ساعاتی پس از بازگشت علی باقری مذاکره کننده ارشد ایران به وین، به صورت غیر رسمی و خارج از نشست کمیسیون مشترک برجام برگزار شد.

پیش از این جلسه نیز دیدارهای دوجانبه جداگانه‌ای میان مذاکره‌کنندگان ارشد کشورمان و روسای هیأت‌های روسیه و چین برگزار شد.

جلسات کارشناسی نیز از صبح امروز در جریان بوده است. میخائیل اولیانوف رئیس هیات روسیه ساعاتی پیش، پس از دیدار دوجانبه با علی باقری در توئیتر نوشت: کار فشرده ای در پیش داریم تا مذاکرات را به سرانجام برسانیم.

مذاکرات رفع تحریم‌ها که از ششم دی‌ماه آغاز شده به مرحله‌ای رسیده است که موفقیت یا شکست آن صرفا به تصمیمات سیاسی طرف‌های غربی بستگی دارد. اگر طرف‌های غربی تصمیم های لازمی را که به آن آگاه هستند، اتخاذ نمایند، می‌توان چند موضوع باقی‌مانده را حل کرده و ظرف چند روز به توافق نهایی دست یافت.

باقری در آخرین توئیت خود نوشته است: هر قدر هم که به خط پایان نزدیک باشیم، الزاما تضمینی برای عبور از آن وجود ندارد. این کار مستلزم هوشیاری، ثبات قدم قوی‌تر، خلاقیت بیشتر و رویکردی متوازن برای برداشتن گام پایانی است.

وی افزود: برای اتمام کار، تصمیم‌های مشخصی وجود دارد که طرف‌های غربی باید بگیرند./ایرنا

ارسال نظر

تازه ها