کد خبر 125009

دوربین‌های داخلی، مانند دوربین‌های نصب‌شده در جدیدترین مدل‌های تسلا، می‌توانند مطمئن شوند که مسافران در کابین آسیب نمی‌بینند، اما بیرون خودرو‌ها چطور؟ فورد، که مالک شرکت خودروسازی خودکار Argo AI است، قصد دارد به زودی یک سرویس سواری راه اندازی کند و اکنون راهی برای انجام این کار به ثبت رسانده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، میان چالش‌های متعددی که صنعت خودروی خودران با آن مواجه است، یکی از چالش‌ها این است که چگونه می‌توان وضعیت خودرو‌ها را در حین خروج از خانه زیر نظر داشت، اکنون فورد این مشکل را حل کرده است.

 

به نقل از نیویورک پست، دوربین‌های داخلی، مانند دوربین‌های نصب‌شده در جدیدترین مدل‌های تسلا، می‌توانند مطمئن شوند که مسافران در  کابین آسیب نمی‌بینند، اما بیرون خودرو‌ها چطور؟

فورد، که مالک شرکت خودروسازی خودکار Argo AI است، قصد دارد به زودی یک سرویس سواری راه اندازی کند  و اکنون   راهی برای انجام این کار به ثبت رسانده است. ایده این است که یک پهپاد بازرسی را در داخل صندوق عقب یا حتی محفظه دستکشی که بین سواری‌ها مستقر می‌شود تا نگاهی به خودرو بیندازید، پنهان کنید.

1207451_507

این پهپاد می‌تواند به‌طور خودکار محفظه دستکش را باز کند و پنجره‌ای را پایین بیاورد تا پهپاد به بیرون پرواز کند، دور ماشین بچرخد و عکس بگیرد و یا آن‌ها را به مقر بفرستد یا از هوش مصنوعی برای تشخیص آسیب‌ها استفاده کند و در صورت لزوم کمک فوری خود را احضار کند. فورد به طور رسمی نگفته است که قصد دارد این فناوری را به مرحله تولید برساند، اما این می‌تواند همان چیزی باشد که والدین هلیکوپتری به دنبال آن بوده اند./انتخاب

ارسال نظر

تازه ها