کد خبر 124956

نمایندگان تندرو و جمهوریخواه کنگره امریکا از گزارش "رابرت مالی" نماینده ویژه دولت دموکرات جو بایدن در امور ایران درباره مذاکرات وین قانع نشدند.

به گزارش بااقتصاد، "جالینا پورتر"معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز سه شنبه به وقت محلی در نشست خبری تلفنی به خبرنگاران در واشنگتن گفته بود رابرت مالی که برای گفت‌وگوهای غیرمستقیم تهران - واشنگتن در وین به سر می‌برد، حتی از راه دور به ارائه گزارش‌های خود به اعضای کنگره ادامه می‌دهد.

رسانه راستگرای واشنگتن فری بیکن آمریکا روز چهارشنبه به وقت محلی گزارش داد "کلاودیا تنی" عضو جمهوریخواه کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا درباره این جلسه گفت: جلسه محرمانه رابرت مالی در مورد توافق هسته ای ایران بیشتر از جواب، سوال ایجاد کرده است.

این رسانه آمریکایی نزدیک به اعضای تندرو کنگره آمریکا گزارش داد حداقل یک قانونگذار جمهوریخواه روز سه شنبه پس از برگزاری اولین جلسه توجیهی محرمانه رابرت مالی در کنگره، با سوالات بیشتری مواجه شده است.

 فری بیکن نوشت مالی که تا روز سه شنبه و پس از گذشت بیش از یک سال از جریان مذاکرات با تهران، از شهادت در کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان اجتناب کرده بود، با انبوهی از سئوالات قانونگذاران جمهوریخواه مواجه شد./ ایرنا

 

ارسال نظر

تازه ها