کد خبر 124942

خاندوزی، وزیر اقتصاد و امور دارایی از تشکیل کارگروه مشترک وزارت اقتصاد و نمایندگان اصناف برای بررسی و حل مشکلات کسبه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد با حضور در جمع بازاریان و کسبه بازار تهران در محل مسجد جامع بازار اظهارداشت: نشست خوبی با اصناف و کسبه بازار تهران داشتیم و به نکات خوبی اشاره کردند.

وی افزود: رییس سازمان امور مالیاتی برخی از پرسش‌ها را پاسخ دادند و حل برخی از مشکلات و موارد نیز به مذاکره با بانک مرکزی و سیستم بانکی موکول شد.

خاندوزی گفت: مقرر شد کارگروه مشترکی از میان نمایندگان و بزرگان اصناف و وزارت اقتصاد داشته باشیم تا به صورت منظم و فصلی مسایل و مشکلات احصا شود و از سوی دیگر پیگیری‌های لازم در بخش‌های مالیاتی، گمرکی و بانکی برای حل این مسایل انجام شود.

وزیر اقتصاد افزود: درصدد هستیم با این اقدامات حرکت به سمت رونق اقتصادی در کنار بخش‌های صنعت و کشاورزی که انجام می‌شود در حوزه‌های تجارت و اصناف نیز شاهد گشایش‌هایی باشیم.

وی با بیان اینکه بازار قلب تپنده تجارت و اقتصاد است، گفت: در ایام دشوار جنگ اقتصادی هستیم و فعالان و کسبه با چنگ و دندان از حیثیت خود دفاع می‌کنند.

خاندوزی تاکید کرد: وظیفه داریم فعالیت اقتصادی روان‌تر و بدون مانع برای فعالان اقتصادی انجام شود و در سال پشتیبانی و رونق تولید باید کسب و کار تسهیل و مانع زدایی انجام شود.

وزیر اقتصاد گفت: یکی از مشکلات عمده فعالان اقتصادی تمدید مجوزهای فعالیت اقتصادی است که ماه‌ها باید منتظر صدور مجوز باشند و اراده دولت در ماه‌های آینده این است که شرایط را تسهیل کند.

وی ادامه داد: مقرر شده سرعت صدور مجوزها بیشتر شود و مجوزها به صورت برخط ارائه شود.

 

ارسال نظر

تازه ها