کد خبر 124827

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در نشست خبری این هفته با خبرنگاران،‌ اظهار کرد: همانگونه که اعلام شد مطابق مصوبه بورس، توزیع سود سهام عدالت برای سهامداران تا پایان امسال (قبل از پایان اسفند) خواهیم داشت. سود سهام عدالت بیش از ۲.۵ برابر بیشترین میزان سودی است که تا حالا پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در نشست خبری این هفته با خبرنگاران،‌ اظهار کرد: همانگونه که اعلام شد مطابق مصوبه بورس، توزیع سود سهام عدالت برای سهامداران تا پایان امسال (قبل از پایان اسفند) خواهیم داشت. سود سهام عدالت بیش از ۲.۵ برابر بیشترین میزان سودی است که تا حالا پرداخت شده است.

وی ادامه داد: هر سهامدار سود ۵۳۰ تا ۵۵۰ هزار تومان دریافت می‌کند و برای دارندگان سهام یک میلیون تومانی این رقم یک میلیون تومان برای هر یک نفر می شود.

سخنگوی دولت گفت: روز گذشته مراسم افتتاح پروژه آبرسانی و برق رسانی در وزارت نیرو برگزار شد. پروژه آب رسانی به ۱۰ هزار روستا با ۱۹ هزار میلیارد سرمایه گذاری که برای تامین آب شرب بیش از ۳ میلیون نفر در مدت زمان ۳۰ ماه به نتیجه خواهد رسید.

وی اضافه کرد: دیروز برخی پروژه ها از جمله طرح آب رسانی به ۴۸۰ روستا، مورد بهره برداری قرار گرفت. برق رسانی به ۲۱۱ روستای کشور هم مورد  بهره برداری قرار گرفت. در حوزه شهری ۱۰۰ درصد تامین برق و ۹۹.۷ درصد بوده که روستای عشایری است که با پروژه های مواد برق به سمت تکمیل می رود.

بهادری جهرمی خاطرنشان کرد: آغاز عملیات اجرایی ۴۸ پروژه در حوزه صنعت و پتروشیمی با ارزش تقریبی ۵۰۰ هزار میلیارد تومان بود. این از ابتکارات دولت مردمی بود. یکی از نگاه های جدی دولت توسعه با محوریت قرار دادن بخش خصوصی است که دولت تسهیل گر باشد. محوریت فعالیت دولت مردمی خود مردم هستند. در این پروژه ۷ مجموعه بزرگ کشور پروژه هایی که برای خودشان بازدهی خوبی داشته اند این پروژه در ۱۷ استان و ۲۷ شهرستان هستند در واقع توزیع ملی سده است.

سخنگوی دولت گفت: پیش بینی می شود پس از بهره برداری کامل از پروژه ها بیش از ۲۰ میلیارد دلار درآمد سالانه شان باشند که از این مبلغ ۱۱ میلیارد دلار صادرات از این مبلغ است. این اقدامات در راستای هدف گزاری دولت برای تحقق رشد ۸ درصدی است. اینها بخشی از اقدامات دولت برای سرمایه گذاری مولد است و ۱۵۰۰ هزار میلیارد تومان در سال آینده می رسد.  این پروژه ها ۲۱ هزار شغل و ۶۴ هزار شغل به صورت غیر مستقیم ایجاد می کند.

سخنگوی دولت ادامه داد: طرح پیشرانان اقتصادی بزرگترین سرمایه گذاری تاریخ اقتصاد ایران است. این پروژه ها برای همان مجموعه اقتصادی اجرا کننده، مولد و سودآور و تکمیل کننده زنجیره فعالیت آنها خواهد بود و از منظر ملی دارای اولویت و منفعت برای عموم نیز خواهد بود.

ارسال نظر

تازه ها