کد خبر 122577

طبق اظهارات منابع خبری، چهارشنبه شب، پایگاه نظامی «عین الاسد» واقع در غرب عراق هدف حمله موشکی قرار گرفت.

به گزارش بااقتصاد، به نقل از تارنمای شفق نیوز، پنج فروند موشک به سمت پایگاه عین الاسد شلیک و باعث شد تا سامانه ضد موشکی «C-Ram» نیروهای آمریکایی در این پایگاه فعال شود.

بر اساس این گزارش، این موشک‌ها به محوطه پایگاه نظامی عین الاسد اصابت کردند. شاهدان عینی در استان الانبار گفتند که موشک‌ها از یک خودرو در روستای بسطامیه واقع در ۲۵ کیلومتری غرب شهرستان هیت استان الانبار شلیک شدند.

در همین حال شبکه المیادین گزارش داد، پایگاه عین الاسد هدف هشت فروند موشک از نوع گراد قرار گرفته است.

هنوز جزئیاتی درباره خسارت‌های احتمالی این حمله موشکی گزارش نشده است.  

روز گذشته نیز پایگاه «عین‌الاسد» هدف حمله پهپادی قرار گرفته بود. این پایگاه یکی از مراکز استقرار نیروهای آمریکایی در عراق است.

پیش‌تر نیز دو پهپاد پایگاه آمریکایی «ویکتوریا» در حومه فرودگاه بین المللی بغداد را هدف قرار داده بودند که این پهپادها از سوی نیروهای آمریکایی سرنگون شدند.

بر اساس توافق دولت بغداد و واشنگتن، قرار بود که نیروهای اشغالگر آمریکایی در پایان سال گذشته میلادی (۲۰۲۱ ) خاک عراق را ترک کنند، با این وجود کاخ سفید اعلام کرده که ماموریت نیروهای ایالات متحده در عراق از نظامی به مستشاری تغییر کرده و این نیروها همچنان در این کشور باقی خواهند ماند.

با این وجود گروه‌های مقاومت تاکید کرده‌اند که در صورت حضور نیروهای آمریکایی در این کشور، آنها حق خود می‌دانند که با متجاوزان و اشغالگران مقابله کنند.

ارسال نظر

تازه ها