کد خبر 121974

جلیل سالاری، مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: برای خودرو‌های شخصی به تمام افراد ۱۵ لیتر سهمیه بنزین به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، جلیل سالاری، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: در طرح جدیدی که برای سهمیه سوخت تعبیه شده و به صورت آزمایشی در قشم و کیش اجرایی شده است. سهمیه‌ها مانده در کارت های سوخت حفظ خواهد شد.

وی گفت: سهمیه خودرو‌های عمومی به حساب بانکی صاحبان خودرو واریز می‌شود. برای خودرو‌های شخصی به تمام افراد ۱۵ لیتر سهمیه بنزین به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌کنیم، امکان خرید و فروش، بازگردانی و جا به جایی وجود دارد.

سالاری گفت: به ازای هر نفر ۱۵ لیتر واریز می‌شود خانوار‌هایی که تعداد نفرات کمتر از ۶۰ لیتر است در طرح پایلوت بررسی می‌شود که سهمیه ۶۰ لیتر حفظ شود. سهمیه بنزین امکان مبادله وجود دارد و می‌تواند هم به صورت کارت به کارت و سامانه مبادله جا به جا شود. سهمیه بنزین یک اعتبار است که به حساب سرپرستان واریز می‌شود و می‌تواند این اعتبار را بفروشد.

روز گذشته اوجی، وزیر نفت از تخصیص سهمیه ۱۵ لیتری به هر کارت ملی که یک سال در ایران اقامت دارد خبر داده بود. البته این طرح به صورت آزمایشی در دو جزیر قشم و کیش اجرایی می‌شود./باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

تازه ها