کد خبر 121887

از تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۱۳ تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان کالا‌های معاف از مالیات ارزش افزوده باید برچسب معافیت از مالیات بر ارزش افزوده روی بسته بندی کالا‌های مزبور درج کنند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، محمدرضا جعفریان مشاور امور مالیاتی اتاق اصناف ایران، گفت: در تیرماه اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده به دولت ابلاغ شد و برابر قانون ۶ ماه فرصت داده شد که زیر ساخت‌های آن عملیاتی شود.

او اضافه کرد: بر این اساس از تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۱۳ تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان کالا‌های معاف از مالیات ارزش افزوده باید برچسب معافیت از مالیات بر ارزش افزوده روی بسته بندی کالا‌های مزبور درج کنند.

جعفریان در خصوص کالا‌های وارداتی مشمول مالیات بر ارزش افزوده گفت: کالا‌هایی که تولید داخل باشند و رشد رقابت پذیری داشته باشند شامل ۳ درصد مالیات خواهند شد.

مشاور امور مالیاتی اتاق اصناف ایران اضافه کرد: همچنین صادرات کالا‌ها هم به دلیل ارز آوری معاف از این مالیات هستند به طوری که افرادی که در زمینه صادرات فعالیت می‌کنند نیازی به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده ندارند.


 کالا‌های مشمول معافیت مالیات بر ارزش افزوده به شرح زیر است:

محصولات کشاورزی فرآوری نشده
دام و طیور زنده، آبزیان، زنبور عسل و نوغان
فلزات گران بها،شمش طلا
دام حیوانات،دام زنده
انواع نشاء، نهال
چای،گندم،،خرما،آرد خبازی، نان، گوشت، قند، شکر، برنج، حبوبات وسویا، شیر، پنیر، روغن نباتی وشیر خشک مخصوص تغذیه کودکان
انواع دارو، لوازم مصرفی درمانی، خدمات درمانی انسانی، حیوانی وگیاهی
اقلام با مصارف صرفا دفاعی نظامی وانتظامی وامنیتی
رادار و تجهیزات کمک ناوبری هوانوردی ویژه فرودگاه ها
کتاب، مطبوعات، دفاتر تحریر و انواع کاغذ چاپ، تحریر و مطبوعات
کالاهای اهدایی به صورت بلاعوض به وزارتخانه ها، موسسات دولتی و نهادهای عمومی غیر دولتی با تأیید هیأت وزیران و حوزه های علمیه با تایید حوزه گیرنده هدایا
اموال غیر منقول
فرش دستباف
ارسال نظر

تازه ها