کد خبر 121796

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: از بیش از ۸۰۰ میلیون مترمکعب مصرف گاز کشور در روز، فقط حدود ۳۰ میلیون مترمکعب آن مربوط به صنعت فولاد است، یعنی کمتر از ۵ درصد اما با همین سهم اندک وقتی تأمین گاز در کشور محدود می‌شود، فوراً گاز صنعت فولاد را قطع می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بهرام سبحانی در سمینار تخصصی چالش گاز در زنجیره فولاد اظهار کرد: با وجود رشد ظرفیت تولید فولاد در ایران، متأسفانه در زمینه تأمین برق در تابستان امسال با مشکل مواجه شدیم و تولید کاهش یافت.

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران افزود: بلافاصله در فصل سرما با محدودیت گاز هم مواجه شده‌ایم که این محدودیت می‌تواند مجدداً به محدودیت تأمین برق هم منجر شود

وی ادامه داد: از بیش از ۸۰۰ میلیون مترمکعب مصرف گاز کشور در روز، فقط حدود ۳۰ میلیون مترمکعب آن مربوط به صنعت فولاد است، یعنی کمتر از ۵ درصد اما با همین سهم اندک وقتی تأمین گاز در کشور محدود می‌شود، فوراً گاز صنعت فولاد را قطع می‌کنند.

سبحانی گفت: وقتی فولاد مبارکه یا ذوب آهن اصفهان به دلیل کاهش تأمین گاز دچار افت تولید شوند، صنایع پایین‌دستی آن مانند خودروسازی، لوازم خانگی، نفت و گاز، ساخت‌وساز و … هم دچار مشکل می‌شوند.

وی اظها کرد: فقط ذوب آهن اصفهان و فولاد زرند متکی به گاز نیستند که جمع ظرفیت تولید آنها فقط حدود ۴ میلیون تن است اما حدود ۳۰ میلیون تن ظرفیت تولید فولاد کشور کاملاً به گاز متکی است./مهر

ارسال نظر

تازه ها