کد خبر 121462

سخنگوی صنعت برق:

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران ضمن بیان اینکه شبکه سراسری برق در وضعیت پایدار قرار دارد افزود: اطلاعیه دیروز شرکت برق تهران درباره احتمال خاموشی بدون هماهنگی منتشرشده و بی‌اعتبار است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران و سخنگوی صنعت برق، با تاکید بر پایداری شبکه سراسری برق گفت: مشکلی در تامین برق مشترکان وجود ندارد.

به‌ گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مصطفی رجبی مشهدی" در پاسخ به سوالی در خصوص اطلاعیه شرکت توزیع استان تهران افزود: هیچ مشکل و محدودیتی در تامین برق مشترکان وجود ندارد و این اطلاعیه بدون هماهنگی منتشر شده و از اعتبار ساقط است.

وی افزود: وزارت نیرو طی سه ماهه گذشته با برنامه‌های بهبود راندمان نیروگاه‌ها، افزایش واردات و قطع مراکز استخراج مجاز رمز ارز و تعدیل روشنایی معابر نسبت به کاهش مصرف سوخت نیروگاه اقدام کرده که نتایج خوبی داشته است.

وی خاطرنشان کرد: وضعیت مخازن سوخت نیروگاه‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته، از وضعیت مطلوبی برخوردار است.

رجبی مشهدی همچنین با اشاره به پیش‌بینی سازمان هواشناسی مبنی بر سرد شدن دمای هوا از روز سه‌شنبه هفته جاری، اظهار کرد: این رخداد به طور طبیعی باعث افزایش مصرف انرژی و گاز در کشور خواهد شد و ضرورت دارد مشترکان عزیز در کاهش مصرف برق و گاز جدیت بیشتری داشته باشند.

وی در پایان با دعوت از هموطنان برای مدیریت مصرف، اظهار داشت: از هموطنان در سراسر کشور درخواست می‌کنیم با رعایت نکات ساده‌ای مانند کاهش دمای سیستم‌های گرمایشی که به ازای هر یک درصد کاهش دما، 3 درصد در مصرف کاهش خواهیم داشت، همکاری کرده، همچنین با خاموش کردن لامپ‌های اضافی که می‌تواند در تامین برق همه و انرژی همه مشترکان کمک کند، نسبت به مدیریت مصرف اقدام کنند./عصر ایران

 

ارسال نظر

تازه ها