کد خبر 121167

رئیس قوه قضائیه گفت: هر استانی مولفه‌های خاص خود را دارد و به همان نسبت مسائل ویژه‌ای در آنها مطرح است، ما نمی‌توانیم برای همه استان‌ها نسخه مشترکی بپیچیم.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای صبح امروز در بدو ورود به استان گلستان در فرودگاه بین‌المللی شهدای گرگان اظهار داشت: گلستان، نامی با معنا و مفهوم بوده و استانی دارای تنوع آب و هوایی و مواهب الهی بسیار است.

وی گفت: این استان همزمان دارای جنگل، کوه، دشت، جلگه، کوهپایه و ساحل است و از همه مهم‌تر میزبان اقوام و طوایف مختلفی است که در کنار هم و در کمال آرامش و انسانیت، سال‌های متمادی زندگی آرامی داشته و دارند.

رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: باید از این مواهب خدادادی در جهت آرامش، امنیت، رفاه، معنویت و مادیت مردم استفاده بیشتری شود.

وی با بیان اینکه همه روسای قوا حضور میدانی و سرکشی از استان‌ها را وظیفه خود می‌دانند، گفت: هم دولت، مجلس و هم قوه قضائیه وظیفه خود می‌دانیم که در همه استان‌ها حضور پیدا کرده و سرکشی کنیم تا مسائل را از نزدیک ببینم و با همکاری مردم و مسئولان در جهت رفع برخی از مشکلات موجود اقدام کنیم.

حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای بیان داشت: هر استانی مولفه‌های خاص خود را دارد و به همان نسبت مسائل ویژه‌ای در آنها مطرح است، ما نمی‌توانیم برای همه استان‌ها نسخه مشترکی پیچید. هرچند ممکن است مسائل مشترکی وجود باشد اما موضوعات مختلفی هم هست که ویژه هر استانی است و باید به آن پرداخته شود.

وی درباره هدف از سفر خود به استان گلستان گفت: در این سفر هم  مسائل قضایی و حقوقی استان را بررسی می‌کنیم و هم اینکه به عنوان یکی از قوا در نظام جمهوری اسلامی، مسائلی هم که می‌شود به صورت غیر مستقیم برای حل آنها کمک کنیم به آنها ورود خواهیم کرد. برخی مشکلات حقوقی را هم در اولویت قرار می‌دهیم و بقیه مسائل را در جلسه سران قوا دنبال خواهیم کرد.

رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: سعی می‌کنیم به آنچه که قول می‌دهیم عمل کنیم. باید در حدی قول بدهیم که بتوانیم عمل کنیم و صرفا حرف نباشد و امیدواریم در این سفر دستاوردهای خوبی داشته باشیم./تسنیم

ارسال نظر

تازه ها