کد خبر 121156

نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی از پیش بینی 12 میلیارد تومانی دولت در لایحه پیشنهادی بودجه سال آینده برای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت خبر داد.

به گزارش بااقتصاد، علی نیکزاد شامگاه روز چهارشنبه در حاشیه نخستین همایش ملی نقش بانوان در ابعاد تمدن نوین اسلامی با رویکرد الگوی سوم در دانشگاه فرهنگیان گرگان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همه باید تلاش کنیم و نگذاریم قانون مربوطه که سال گذشته به تصویب رسیده روی زمین بماند.

وی با بیان این که در امر اشتغال فرقی بین مرد و زن وجود ندارد، اظهارداشت: بودجه که دولت برای این قانون ارائه داده ارزشمند است زیرا زن و خانواده برای ما در الگوی سوم نه زن غربی و نه زن شرقی است، بلکه زن مسلمان است.

وی اضافه کرد: زن مسلمان ایرانی می‌تواند در کنار محجبه بودن، در کنار فهیم و فکور بودن در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی در کنار عفاف داشتن، می‌تواند مسئولیت‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی داشته باشد.

نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی با بیان این که کارهایی که تاکنون برای حمایت از زنان شده کافی نیست، گفت: مباحث مرتبط با بارداری و زایمان، مباحث اختیاری بودن کار در نوبت شب، کار در مهدکودک‌ها، زایمان‌های ۲ قلو و موارد مشابه در مجلس به تصویب رسیده که انتظار داریم‌ سایر نهادها، نهادها و سازمان‌ها در جهت اجرایی شدن این قوانین همکاری داشته باشند.

نیکزاد در بخش دیگری در خصوص عدالت در توزیع بودجه و توجه به استان‌های محروم و افرایش بودجه، اعتبار و سرانه آنها، خاطرنشان کرد: با مسئولان برنامه و بودجه در مجلس در این خصوص صحبت شد زیرا استان‌هایی که قدمت استان‌ شدنشان پایین است و به نوعی بعد از انقلاب اسلامی استان شدند و چون پایه بودجه آنها کم ریخته شد، سبب می‌شود بودجه زیادی سالانه نداشته باشند.

وی افزود: این استان‌ها عقب افتادگی تاریخی دارند، دولت‌هایی که می‌خواهند عدالت را برقرار کنند باید بودجه خوبی دیده شود تا آنها هم به تعادل برسند.

وی همچنین در خصوص نقش و همراهی قوا در حل مشکلات کشور گفت: حل کردن مشکلات جامعه بین مسئولان نباید به افکار عمومی کشیده شود و این مساله یکی از ویژگی‌های مسئولان باید باشد.

نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: البته مملکت داری این مساله را ایجاب می‌کند و در این دوره مسئولان با یکدیگر هماهنگ هستتد.

نیکزاد تصریح کرد : امید دارم نتیجه این جلسات و پشتیبانی‌ها در بحث اخلاق حکمرانی و همچنین رشد و شتاب در اداره کشور، روز به روز در عرصه پیشرفت، عدالت و توسعه نمایان شود.

نیکزاد امروز به منظور شرکت در همایش ملی یادشده به گلستان سفر کرده است.

 

ارسال نظر

تازه ها