کد خبر 120708

گوگل علیه یک عملیات هک بزرگ که فکر می‌کند بیش از ۱ میلیون دستگاه را آلوده کرده است، اقدام کرده و به کاربران هشدار داده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، گوگل اعلام کرد که از بات نت Glupteba و از دو هکر  روسی که گفته می‌شود پشت این عملیات مخرب هستند شکایت می‌کند.
این بات، یک بدافزار بدنام است که به دلیل کنترل رایانه‌های شخصی ویندوزی افراد شناخته شده است.

کلاهبرداران می‌توانند اطلاعات و داده‌های افراد را به سرقت ببرند و همچنین از دستگاه شما برای استخراج ارز دیجیتال استفاده کنند. در برخی مواقع این حمله هکری با سرعت، هزاران دستگاه جدید در روز را آلوده می‌کند.

گوگل اعلام کرد که با خاتمه دادن به اشتراک گذاری Glupteba در حدود ۶۳ میلیون سندنگار گوگل، بیش از ۱۱۰۰ حساب گوگل و حتی ۸۷۰ گوگل Ads، با این عملیات مختل شده است. این شرکت متعهد شد: "ما تهدیداتی را که اینترنت با آن مواجه است را درک کرده و تشخیص می‌دهیم، و سهم خود را برای مقابله با آن‌ها انجام می‌دهیم. "

این اولین باری است که اقدام قانونی علیه یک بات نت فعال با بلاک چین آغاز می‌شود. گوگل امیدوار است این اقدام، دیگر مجرمان سایبری را از انجام همین کار منصرف کند. اما کارشناسان امنیتی تردید‌های خود را دارند.

جیک مور، متخصص امنیت سایبری از شرکت امنیت اینترنتی ESET می‌گوید: "به ندرت ممکن است کسانی که پشت چنین عملیات‌هایی قرار دارند دستگیر شوند، بنابراین اغلب بهتر است با اقدامات پیشگیرانه با چنین فعالیت‌هایی مبارزه کنیم. "

مانند هر کامپیوتر دیگری، باید نرم افزار آنتی ویروس داشته باشید و اسکن‌های منظم را اجرا کنید و همچنین رمز‌های عبور پیش فرض را با رمز‌های عبور منحصر به فرد جایگزین کنید.

در اخبار دیگر، از دارندگان آیفون خواسته شده است که تنظیمات خود را تغییر دهند تا از متن‌های خود در برابر جاسوسان محافظت کنند./انتخاب

ارسال نظر

تازه ها