کد خبر 120382

وزارت خارجه روسیه اعلام کرده وقفه‌ای که در مذاکرات وین پیش آمده فنی است و احتمال دارد دور هفتم مذاکرات وین از هفته آتی برگزار شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، وزارت امور خارجه روسیه امروز شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که وقفه در مذاکرات وین در مورد احیای برجام فنی است و هیئت‌ها می‌توانند با پایتخت‌های خود مسائل بیشتری را بررسی کنند.

بر اساس گزارش این وزارتخانه در دور هفتم مذاکرات که از 29 نوامبر(هشتم آذر) در وین برگزار، وقفه فنی اعلام شده است. این وقفه به هیات ها اجازه می‌دهد تا نتایج فعلی و گام‌ های بعدی احتمالی بررسی در پایتخت ها بیشتر بررسی شود.

وزارت خارجه روسیه  پیش بینی کرد که مذاکرات دور هفتم تا هفته آینده از سر گرفته شود.

 دور جدید مذاکرات وین برای لغو تحریم های ظالمان علیه ملت ایران که از دوشنبه هفته پیش آغاز شده بود، روز گذشته موقتا متوقف و قرار شد در هفته‌ آینده از سرگرفته شود اما تاریخ قطعی آن هنوز رسما اعلام نشده است.

سه کشور اروپایی در بیانیه‌ خود گفته‌اند، ما از هماهنگ کننده برجام درخواست کرده ایم که به زودی تشکیل جلسه دهد. آن ها می‌گویند که برای ارزیابی اوضاع و دریافت دستورالعمل‌های جدید پیش از تشکیل جلسه هفته آینده باید به پایتخت‌ها بازگردند تا ببینند آیا می‌توان شکاف های ایجاد شده را پر کرد./ایرنا 

 

ارسال نظر

تازه ها