کد خبر 119422

وزیر جهاد کشاورزی گفت: کشاورزی قراردادی محوری‌ترین کار وزارت جهاد کشاورزی در این دولت خواهد بود و عزت و اقتدار کشاورز ما در گرو اجرای کشاورزی قراردادی است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بنا به اعلام وزارت جهاد کشاورزی، سید جواد ساداتی نژاد در نشست هماهنگی تبیین سیاست‌های اجرایی، تنظیم بازار و نظارت بر توزیع کالا‌های اساسی کشاورزی که با حضور معاونین وزیر و روسای سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌ها در سالن توسعه وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، گفت: انتظار ما در وزارت جهاد کشاورزی این است که قرارگاه امنیت غذایی در تمام استان‌ها تشکیل شود.
 
وی افزود: این قرارگاه باید به یک مجموعه قدرتمند در استان‌ها تبدیل و تمام موضوعات کشاورزی در این قرارگاه تصویب شود، مهمترین بخش در تنظیم بازار، قرارگاه امنیت غذایی است و روسای سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌ها به این قرارگاه در استان خود هویت و جهت می‌دهند.

ساداتی نژاد ادامه داد: قرارگاه امنیت غذایی مصوب ستاد اقتصادی دولت است و قرارگاه استانی امنیت غذایی هم مصوب ستاد تنظیم بازار است.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: در شرایط سخت کشور، مسئولیت کل زنجیره از مزرعه تا سفره و بازار رسانی و کنترل بازار به وزارت جهاد کشاورزی محول شده است و ما از این مسئولیت استقبال می‌کنیم.

وی تصریح کرد: سازمان مرکزی تعاون روستایی به دنبال توزیع هوشمند محصولات کشاورزی و کالا‌های اساسی است و باید تا پایان ۱۴۰۰ تمام استان‌ها توزیع را هوشمند انجام دهند.

ساداتی نژاد ادامه داد: تعاون روستایی در تلاش است تا توزیع میوه شب عید در استان تهران به صورت هوشمند انجام شود و امیدواریم در استان‌ها هم هر چه سریع‌تر توزیع هوشمند را با سامانه‌های استانی آغاز کنند.

وی با بیان این که ما اعتقاد راسخ به واگذاری امور به تشکل‌ها و بخش خصوصی داریم، گفت: کشاورزی قراردادی را با شرکت بازرگانی دولتی و تعاون روستایی شروع کرده ایم تا نواقص کار برطرف شود.

ساداتی نژاد تصریح کرد: کشاورزی قراردادی محوری‌ترین کار وزارت جهاد کشاورزی در این دولت خواهد بود و عزت و اقتدار کشاورز ما در گرو اجرای کشاورزی قراردادی است.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: باید برای حمایت از کشاورز به سمت کشاورزی قراردادی برویم تا معیشت کشاورز بهتر شود و بهره وری و تولید افزایش یابد بنابراین کشاورزی قراردادی شاخص ارزیابی ما در استان‌ها خواهد بود.

وی با تاکید بر این که برای ایجاد صنایع تبدیلی در استان‌ها باید به دنبال سرمایه گذاران بخش خصوصی به ویژه سرمایه داران صنعتی باشید، بیان کرد: قرارگاه امنیت غذایی بستر مناسبی برای دعوت از سرمایه گذاران صنعت برای ایجاد صنایع تبدیلی در بخش کشاورزی در استان‌ها است.

ساداتی نژاد گفت: این دولت، دولت مردمی است و مردمی‌ترین بخش آن وزارت جهاد کشاورزی است.

وی با بیان این که باید توجه بیشتری به بخش ترویج کشاورزی شود، عنوان کرد: توسعه کشاورزی قراردادی، اجرای الگوی کشت و افزایش بهره وری در گرو توجه به امر ترویج است بنابراین باید با بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی، بخش ترویج کشاورزی را ارتقا دهیم.
ارسال نظر

تازه ها