کد خبر 119194

حسین پیرمؤذن:

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و جمهوری آذربایجان اعلام کرد: کار مشترک ایران‌خودرو با جمهوری آذربایجان مربوط به مونتاژ قطعات خودروست.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، حسین پیرمؤذن، در واکنش به خبر‌های منتشر شده درباره لغو صادرات خودرو به جمهوری‌آذربایجان، گفت: به جمهوری آذربایجان خودرو صادر نمی‌کنیم بلکه کار مشترکی را ایران‌خودرو ۴ سال قبل با این کشور شروع کرده که این کار مشترک مربوط به مونتاژ قطعات خودروست.

وی با بیان اینکه به دلیل ایام کرونا این کار مشترک نیمه تعطیل و متوقف شده بود، گفت: در حال حاضر خبر جدیدی که از سفارت ایران در جمهوری آذربایجان دریافت کرده‌ایم این است که ۲ الی ۳ کانتینر بار ۱۵ روز قبل ارسال شده است و قرار است مجدداً کار مشترک با جمهوری آذربایجان دنبال شود.

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و جمهوری آذربایجان بیان کرد: رابطه ایران با جمهوری آذربایجان از نظر تجاری آسیب ندیده و حتی ۶۵ درصد میزان صادرات افزایش پیدا کرده است.

وی در خصوص جریان سازی برخی رسانه ها درباره لغو صادرات خودروی ایرانی به کشور جمهوری آذربایجان و حتی سوریه در فضای رسانه‌ای گفت: درست است جریان سازی شده است، زیرا ما خودرویی صادر نمی‌کردیم که در حال حاضر متوقف شدن و لغو صادرات خودروی ایرانی را اعلام کنیم بلکه کار مشترک خودرویی را  در آذربایجان انجام می‌دادیم.

پیرمؤذن اظهار داشت: به علت بحث کرونایی و تردد‌ها پیش‌بینی می‌کنیم هفته آینده مذاکرات مثمر ثمر شود تا تجار و صنعتگران بتوانند تردد داشته باشند و مسائل و حاشیه‌ها نیز از بین برود./میزان
ارسال نظر

تازه ها