کد خبر 118464

معاون امور صنایع وزارت صنعت

طبق اعلام معاون امور صنایع وزارت صمت، در ۶ماهه سال جاری ۴۱ میلیون مترمربع فرش ماشینی، ۶۶میلیون مترمربع موکت و ۳۸۰۰تن چمن مصنوعی در کشور تولید شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از شبکه اطلاع‌رسانی تولید و تجارت ایران (شاتا)، معاون امور صنایع وزارت صمت در جریان بازدید از سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کف پوش‌، موکت، فرش ماشینی و صنایع وابسته که با حضور ۱۰۰شرکت داخلی و خارجی آغاز به کار کرده است، گفت: بیش از یک‌هزار واحد صنعتی در صنعت فرش ماشینی، کفپوش، موکت و چمن مصنوعی مشغول به فعالیت هستند.

«مهدی صادقی نیارکی» با بیان این مطلب ضمن تشریح توانمندی‌های این صنعت اشاره ای به ظرفیت‌سازی‌های انجام شده داشت و افزود: در ۶ماهه سال جاری ۴۱ میلیون مترمربع فرش ماشینی، ۶۶میلیون مترمربع موکت و ۳۸۰۰تن چمن مصنوعی در کشور تولید شده است.

معاون امور صنایع وزارت صمت، ادامه داد: بیش از ۱۳۵ میلیون مترمربع ظرفیت تولید فرش ماشینی و ۲۸۱ میلیون متر مربع ظرفیت تولید انواع موکت در کشور وجود دارد و در سال گذشته صنعت‌گران در حوزه فرش ماشینی با بیش از ۷۰درصد ظرفیت اسمی مشغول به فعالیت بوده‌اند.

صادقی نیارکی با اشاره به برنامه‌ریزی برای افزایش صادرات در سال جاری بیان کرد: طبق دستور وزیر صنعت‌، معدن و تجارت، مقرر شد با محوریت سازمان توسعه تجارت ایران و حضور تشکل‌های مرتبط با فرش ماشینی و دفتر صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی، برای توسعه صادرات و افزایش تولید تدابیر لازم اتخاذ شود.

صادرات ۱۱۰ میلیون دلاری فرش ماشینی در ۶ ماهه امسال

وی در ادامه با اشاره به توسعه صادرات در این بخش، افزود: در ۶ ماهه نخست سال جاری ۲۸ هزار تن فرش ماشینی معادل ۱۱۰میلیون دلار، ۱۰هزار تن موکت معادل ۷ میلیون دلار و ۱۰ تن چمن مصنوعی معادل ۱۴ هزار دلار از کشور صادر شده است.

رشد ۹ برابری صادرات چمن مصنوعی از نظر وزنی

معاون امور صنایع وزارت صمت با اشاره به رشد ۹ برابری صادرات چمن مصنوعی از نظر وزنی، افزود: فرش های صادراتی عمدتا به آسیا، اروپا و اقیانوسیه صادر شده است.

صادقی نیارکی در پایان اظهار امیدواری کرد: برگزاری نمایشگاه‌های صنعتی در بهبود وضعیت صنعت ، توسعه صادرات و ایجاد هم‌افزایی بسیار تاثیرگذار باشد.

 

ارسال نظر

تازه ها