کد خبر 117886

سال گذشته ؛

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: تفویض اختیارات جدیدی از طرف دولت به ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان تهران انجام می‌شود که کمک موثری برای واحدهای تولیدی است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با تأکید بر لزوم اجرای مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان تهران، از تفویض اختیارات جدیدی از طرف دولت به این ستاد خبر داد.

حشمت اله عسگری در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان تهران اظهار کرد: طبق روال هر یکشنبه جلسه ستاد تسهیل استان برگزار می‌شود که در این جلسه ۱۳ طرح مورد بررسی قرار گرفت که ۵ مورد در حوزه تامین اجتماعی و مابقی در زمینه مالیاتی، بانک و محیط زیست بودند.
 
وی ادامه داد: ظرفیت‌هایی از قبل در اختیار ستاد تسهیل به منظور کمک به واحدهای تولیدی قرار گرفته بود. ضمن اینکه این موارد برقرار است و تفویض اختیارات جدیدی از طرف دولت به ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان تهران انجام می‌شود که کمک موثری برای واحدهای تولیدی است.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران عنوان کرد: عدم اجرای مصوبات ستاد تسهیل از زمانی که هیئت خبرگان بانکی شکل گرفته، به حداقل رسیده و عموما مصوبات ستاد اجرایی می شود؛ حدود ۲۵ درصد مصوبات سال گذشته اجرا نشده بود که اکنون اگر مصوبه ای اجرا نشود در جلسه بعد اصلاحیه در دستور قرار می گیرد تا مصوبات اجرایی شود.
 
عسگری سپس در مورد سرعت انجام مصوبات گفت: در حوزه بانکی قدری سرعت عمل پایین تر است چرا که پرداخت تسهیلات مستلزم پروسه طولانی است، اما در موضوعات مالیاتی، تامین اجتماعی و محیط زیست مصوبات مربوط به واحدهای تولیدی به سرعت اجرا می شود./ایسنا

ارسال نظر

تازه ها