کد خبر 116789

کمیسیون مرکزی نظام بازرسی چین در بیانیه‌ای اعلام کرد که یک بازرسی بزرگ از رگولاتوری‌های مالی این کشور، بیمه‌ها، شرکت‌های مدیریت وام‌های بد و بزرگترین بانک‌های دولتی آغاز شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از راشاتودی، کمیسیون مرکزی نظام بازرسی چین در بیانیه‌ای اعلام کرد که یک بازرسی بزرگ از رگولاتوری‌های مالی این کشور، بیمه‌ها، شرکت‌های مدیریت وام‌های بد و بزرگترین بانک‌های دولتی آغاز شده است.

کمیسیون بازرسی ۲ ماهه از سیستم بانکی وبیمه‌ای چین قرار است فساد سیستم مالی ۵۴ تریلیون دلاری چین را ریشه کن کند.

این کمیسیون اعلام کرد گزارشات تخلفات از سوی افرادی که مایلند فساد در دستگاه خود را لو بدهند تا اواسط دسامبر پذیرفته خواهد شد.

رئیس کمیسیون مرکزی نظام بازرسی چین، گائو شوکینگ، می‌گوید: این اقدام نشان‌دهنده تمرکز پکن بر سامان‌دهی بخش مالی می‌باشد همکاری با بازرسان این پروژه از بالاترین اولویت برخوردار خواهد بود.

این بازرسی ویژه به دنبال بازرسی‌های مبارزه با فساد چین که از سال ۲۰۱۷ آغاز شد انجام می‌شود. در آن بازرسی‌ها که نهادهای دیگر دولت مرکزی و دولت‌های محلی مورد بررسی قرار می‌گرفت، ۲۵ مؤسسه مالی هم بازرسی شدند.

گزارشات حاکی از آن است که بازرسی‌های جدید با تمرکز بر بانک مرکزی چین، کمیسیون اوراق و بورس چین، بورس‌های شانگهای و شنزن، بزرگترین بانک‌های دولتی چین و همچنین شرکت‌های مدیریت وام بد مانند چاینا هارونگ، انجام خواهد شد.

ارسال نظر

تازه ها