کد خبر 116773

در نشست مشترک رییس و اعضای کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون با وزیر جهاد کشاورزی مطرح شد:

اعضای کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون در نشست مشترک با حضور رییس اتاق تعاون و وزیر جهاد کشاورزی، خواستار تخصیص ارز مورد نیاز صنایع روغن نباتی شدند و از تعلل دو ساله بانک مرکزی در پرداخت ارز به تعاونی‌های روغن انتقاد کردند.

به گزارش بااقتصاد، علیرضا شرفی، مدیرعامل شرکت تعاونی فردا (شرکت تعاونی فراوری روغن و دانه‌های روغنی ایران)، در این نشست با معرفی تعاونی فردا و گزارش عملکرد این شرکت در راستا تولید و تامین بخش بزرگی از روغن نباتی مصرفی کشور، اظهار کرد: طی دو سال گذشته و به‌رغم پیگیری‌های مداوم، ارز مورد نیاز تعاونی‌های روغن از سوی بانک مرکزی تخصیص داده نشده است.

به گفته شرفی، شرکت‌های تعاونی‌ روغن در خلال پیگیری‌های دو ساله برای تخصیص ارز مورد نیاز صنایع روغن نباتی و با در دست داشتن معرفی‌نامه‌های وزارت صنعت و تاییدیه معاون اول رییس جمهوری وقت، موفق به دریافت ارز برای واردات نهاده‌های مورد نیاز نشده‌اند.

گفتنی است؛ در این نشست مشترک رییس و اعضای کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تعاون ایران، ضمن معرفی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های تعاونی در حوزه کشاورزی، از وزیر جهاد کشاورزی خواستند در زمینه تخصیص ارز بخش کشاورزی، مساعدت بیش‌تری انجام شود. جواد ساداتی‌نژاد، وزیر جهاد کشاورزی نیز در این نشست به رییس و اعضای کمیسیون کشاورزی قول همکاری و پیگیری موارد درخواست شده در این نشست را داد.

ساداتی‌نژاد گفت: اتاق تعاون نماینده غیردولتی بخش تعاون در مجامع داخلی و بین‌المللی است و نقش مهمی در افزایش سهم بخش تعاون در تولید، اشتغال و توسعه صادرات غیرنفتی ایفا می‌کند.

عبداللهی، رییس اتاق تعاون ایران نیز در ادامه این نشست، از آمادگی اتاق تعاون برای حمایت از برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی خبر داد و گفت: اتاق تعاون ایران می‌تواند به‌عنوان اهرم کمکی این وزارتخانه قرار گیرد.

 

 

ارسال نظر

تازه ها