کد خبر 116692

شرکت سامسونگ کره‌جنوبی به طور چشمگیری در حال توسعه دنیای بازی‌های مبتنی بر بلاک‌چین است. این در حالی است که انتشار رسمی بازی‌های مبتنی بر بلاک‌چین در این کشور ممنوع است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت سامسونگ کره‌جنوبی به طور چشمگیری در حال توسعه دنیای بازی‌های مبتنی بر بلاک‌چین است. این در حالی است که انتشار رسمی بازی‌های مبتنی بر بلاک‌چین در این کشور ممنوع است.

سامسونگ‌ نکست، شرکت سرمایه‌گذاری این غول تکنولوژی، در پروژه ۱۵۲ میلیون دلاری اسکای ماویس، بازی بر بستر بلاک چین شرکت بازی‌سازی ویتنامی و توسعه دهنده بازی محبوب اکسی اینفینیتی مشارکت کرده است. پیش از این سامسونگ در پروژه‌های بازی بلاکچینی دپر لبز، و آنیموکا برندز هم مشارکت داشته است.

کیم جونگ سو، استاد مدیریت صنعتی دانشگاه میونگ‌جی می‌گوید دلیل سرمایه گذاری سامسونگ بازدهی سرمایه‌گذاری بالاست. سامسونگ می‌داند که اکسی اینفینیتی داغ‌ترین موضوع حال حاضر در حوزه رمزارزهاست و پیش از این هم امتحان خود را پس داده است. علاوه بر این، سرمایه‌گذاری سامسونگ بدین معناست که این شرکت اهمیت NFT و بلاکچین را به رسمیت شناخته است.

با این وجود در کره جنوبی، انتشار بازی‌هایی با المان‌های بلاکچین یا NFT از سوی کمیته رتبه‌بندی بازی‌‌ ممنوع شده است.

کیم معتقد است که دولت به تدریج محدودیت‌ها روی بازی‌های بر بستر بلاکچین را لغو خواهد کرد. « از آنجا که دولت تمرکز زیادی بر توسعه واقعیت مجازی دارد، موضوعات مربوط به مالکیت و انتقال ارزش در دارایی‌های مجازی به احتمال زیاد به صورت مثبت مورد بحث قرار خواهد گرفت.»

او همچنین اعلام کرد: « بنابراین هرگونه تحولات ناشی از این مباحث، سیگنالی مثبت به بازی‌های حوزه بلاکچین ارسال می‌کند.»

اکسی اینفینیتی بازی موبایلی است که اغلب آنرا با پوکمون مقایسه می‌کنند. در این بازی کاربران در صورت کشتن هیولاهایی که «اکسی» شناخته می‌شوند، NFT جایزه می‌گیرند. این بازی از زمان انتشار طرفداران بسیار زیادی به خصوص در کشورهای در حال توسعه فیلیپین و ونزوئلا پیدا کرده است./تجارت نیوز

ارسال نظر

تازه ها