کد خبر 116435

سیا از تعطیلی مراکز خود در کشورهای ایران و کره شمالی خبر داد اما در ادامه اعلام کرد که تعطیلی این مراکز به معنای پایان کار سازمان سیا نیست.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، نشریه آمریکایی نیویورک تایمز در گزارشی اعلام کرد که سازمان جاسوسی آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا/ CIA) دفاتر مربوط به رسیدگی به امور ایران و کره‌شمالی خود را تعطیل کرده است.

این مراکز پیش‌تر از سوی «مایک پمپو» وزیر وقت خارجه آمریکا، آغاز به کار کرده بود و بنابر اعلام نیویورک تایمز اکنون مراکزی که بر مسائل مربوط به آسیای مرکزی و خاورمیانه متمرکز هستند، به امور ایران و کره‌شمالی نیز رسیدگی خواهند کرد.

همچنین مدیر آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) اعلام کرد: «این تعطیلی به معنای اتمام کار ما نیست و ما همچنان به بررسی تهدید‌هایی مانند ایران، روسیه و کره‌شمالی ادامه خواهیم داد.»

یک مقام ارشد از سیا نیز به این نشریه گفت: «تعطیلی مراکز مربوط به ایران و کره‌شمالی به معنای کاهش تهدید‌ها از سوی این کشور‌ها نیست.»

این در حالی است که ساعاتی پیش سیا، مرکز ماموریت ویژه‌ای را برای آنچه "مقابله با تهدید‌های پکن نامید"، راه اندازی کرد و در بیانیه‌ای که با رسانه‌ها به اشتراک گذاشت، اعلام کرد: «این مرکز برای رسیدگی به چالش‌های جهانی جمهوری خلق چین ایجاد شد و تمام حوزه‌های ماموریت آژانس را در بر می‌گیرد.»/باشگاه خبرنگاران جوان 

ارسال نظر

تازه ها