کد خبر 116020

وزیر خارجه ایران اولویت ایران در سیاست خارجه را برقراری روابط با کشورهای همسایه ایران اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، احمد وحیدی پنجشنبه شب در حاشیه آیین معارفه استاندار جدید اردبیل در گفت و گو با خبرنگاران افزود: ما با همه کشورهای همسایه از جمله جمهوری آذربایجان همواره اعلام دوستی کرده‌ایم،  ما همواره همسایگان خود را به همکاری و گفت وگو دعوت کرده‌ایم و این سیاست همیشگی جمهوری اسلامی ایران است.

وی بیان کرد: آغوش ما برای همکاری و گسترش مناسبات با کشورهای همسایه باز است و دولت و ملت ایران مصمم به داشتن  روابط دوستانه با آنها است.

وحیدی در پاسخ به سئوالی درباره مسایل پیش آمده با جمهوری آذربایجان گفت: اگر مسایل و سوء تفاهمی  وجود داشته باشد از مجاری دیپلماتیک رفع خواهد شد و وزارت امور خارجه پیگیر موضوع است.

وزیر کشور همچنین درباره بازگشت زائران اربعین نیز گفت: زائران چه از طریق هوایی و زمینی در حال بازگشت به کشور هستند و خوشبختانه تاکنون  گزارشی از  بروز حوادث برای زائران  واصل  نشده است.

وحیدی همچنین  استان اردبیل را دارای ظرفیت‌های بزرگ اقتصادی و فرهنگی  ذکر کرد و گفت: باید از این ظرفیت به نحو احسن استفاده شده و برنامه‌های توسعه‌ای استان همچنان به سرعت تداوم یابد.

وی بیان کرد: استان اردبیل نیاز به کار بیشتر دارد و انتظار ما از استاندار جدید نیز تلاش وافر برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب و پیشرفت استان است.

وی با تقدیر از زحمات اکبر بهنامجو استاندار پیشین اردبیل، بیان کرد: سید حامد عاملی استاندار جدید اردبیل جوان ارزشمند،پرکار و از فرزندان این استان است و می‌تواند  شعارهای دولت مردمی را تحقق بخشد./ایرنا

 

ارسال نظر

تازه ها