کد خبر 115512

در دیدار دوجانبه وزیران امور خارجه ایران و هند، دو طرف با تاکید بر ضرورت گسترش رایزنی‌ها برای ارتقای روابط تجاری، بر سر نهایی کردن مذاکرات برای تامین واکسن نیز به توافق رسیدند.

به گزارش بااقتصاد، به نقل از مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در نخستین دیدار دوجانبه خود در حاشیه هفتاد و ششمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک، روز سه شنبه با سوبراماتیام جایشانکر  وزیر امور خارجه هند دیدار کرد.

 در این دیدار، طرفین ضمن مرور روابط دوجانبه و تبادل نظر در خصوص مسائل منطقه ای و بین المللی، بر ضرورت گسترش رایزنی‌ها برای ارتقاء روابط تجاری و نهایی کردن مذاکرات در جریان در خصوص تامین واکسن تاکید کردند.  

وزیران امور خارجه ایران و هند ضمن گفت‌وگو در خصوص آخرین وضعیت افغانستان، بر ضرورت تحقق اراده مردم و تشکیل دولت فراگیر و اجتناب از دخالت خارجی تاکید کردند.   

امیرعبداللهیان در این دیدار، ضمن اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای ارتقاء همکاری  و برگزاری کمیسیون های مشترک کنسولی و اقتصادی، بر ضرورت نهایی شدن موافقتنامه تجارت ترجیحی میان دو کشور و همکاری در حوزه انرژی تاکید کرد.

جایشانکار وزیر امور خارجه هند نیز در این دیدار،  آغاز روند عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای را تبریک گفت و از وزیر امور خارجه کشورمان برای سفر به دهلی نو مجددا دعوت کرد.  

وی همچنین، آمادگی دولت متبوع خود را برای ارسال فوری واکسن های تعهدشده و در حال مذاکره اعلام کرد.

 

ارسال نظر

تازه ها