کد خبر 115384

دبیر انجمن وادکنندگان خودرو

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در سخنانی اعلام کرد واردات خوروهایی که قیمت آنها بیش از 40 هزار دلار باشد و یا خودروهای بالای 2500 سی سی همچنان ممنوع است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مهدی دادفر در مورد مصوبه مجلس پیرامون واردات مشروط خودرو اظهار کرد: طبق مصوبه مجلس واردات خودرو محدود به شرکت‌ ها نشده است که بخواهیم شرکت‌ های واجد شرایط را مشخص کنیم، بلکه همه اشخاص حقیقی و حقوقی می‌ توانند واردات خودرو داشته باشند. این قانون یک فرصت مساوی و عادلانه را بین همه تقسیم کرده و همه می‌توانند در این فضا حاضر باشند و هیچ محدودیتی از این نظر ایجاد نکرده است.

وی افزود:‌ واردات خودروهای کارکرده در تبصره 5 طرح ساماندهی بازار خودرو آمده بود که حذف شد، الان فقط خودروهای صفر کیلومتر می‌ توانند وارد شوند و قوانین و مقرارت سابق همچنان در مورد واردات صدق خواهد کرد. بنابراین واردات خوروهایی که قیمت آنها بیش از 40 هزار دلار باشد و یا خودروهای بالای 2500 سی سی همچنان ممنوع است. یعنی مقررات سابق که در مورد واردات خودرو وجود داشت همچنان ساری و جاری خواهد بود.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو تصریح کرد: واردات دوباره خودرو کار سختی نیست و از نظر عملی امکان واردات آن را داریم، حتی اگر شرکت‌های وارد کننده خودرو در این سه سالی که واردات خودرو ممنوع بود از میان رفته باشند، از آنجا که مصوبه به شرکت‌ ها اتکا ندارد و اجازه واردات را به هر شخص حقیقی و حقوقی می‌ دهد، مشکل چندانی ایجاد نخواهد کرد و اشخاص می‌ توانند با رعایت قوانین و مقررات خودرو وارد کنند.

ویدر ادامه خاطرنشان ساخت: اگر نیاز به شرکت‌ های پشتیبان خدمات پس از فروش برای خودروهای وارد شده وجود داشته باشد، شرکت‌ های ما امکان پشتیبانی خدمات پس از فروش را دارند و می‌ توانند برای انواع خودروها خدمات ارائه دهند، ما امروز شرکت‌ های خدمات‌ دهنده مولتی برند نیز داریم.

منبع: ایلنا 

ارسال نظر

تازه ها