کد خبر 114841

رییس جمهوری پس از سفر یک روزه به استان خراسان جنوبی، امشب از بیرجند به تهران بازگشت.

به گزارش بااقتصاد، دیدار رییس جمهوری با مردم شهرستان طبس در حرم امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع)، بازدید از معدن پروده طبس، دیدار با نمایندگان اقشار مردم، ایثارگران، نخبگان و علمای خراسان جنوبی در محل فرهنگسرای شهر بیرجند، بازدید سرزده رییس جمهوری از محله کاظمیه شهر بیرجند و حضور در نشست شورای اداری استان از از جمله برنامه‌های سفر یک روزه آیت الله رییسی به خراسان جنوبی بود. 

 وزیران کشور، راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت، رییس سازمان برنامه و بودجه، رییس دفتر رئیس جمهوری و معاون اجرایی رئیس جمهوری وی در این سفر همراهی می‌کردند.

رییس جمهوری صبح امروز( جمعه) در سومین سفر استانی دولت سیزدهم، برای بررسی مشکلات خراسان جنوبی از طریق فرودگاه طبس وارد خراسان جنوبی شد و در نخستین برنامه با حضور در امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) با مردم این شهرستان دیدار کرد.

آیت‌ الله سید ابراهیم رییسی در ادامه از معدن زغال سنگ طبس به صورت هوایی بازدید و برای شنیدن مشکلات معادن و معدنکاران این شهرستان در جمع کارگران معدن پروده طبس حاضر شد و با آنها به گفت و گو پرداخت.

همچنین سید رضا فاطمی‌امین وزیر صنعت، معدن و تجارت در این سفر از شرکت کویر تایر بیرجند بازید و در جریان روند فعالیت و طرح توسعه آن قرار گرفت و مسعود میرکاظمی رییس سازمان برنامه و بودجه کشور هم در نشستی با رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی و برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان به گفت و گو پرداخت.

رییس جمهوری در ادامه برنامه‌های سفرش، ظهر جمعه بدو ورود به فرودگاه بین‌المللی شهید کاوه بیرجند مورد استقبال نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، استاندار خراسان جنوبی، نمایندگان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان استان قرار گرفت.

وی در ادامه به صورت سرزده از محله کاظمیه شهر بیرجند بازدید و با جمعی از اهالی این محله گفت و گو کرد و از مسائل و مشکلات شهروندان جویا شد.

آیت الله رییسی عصر جمعه با نمایندگان اقشار مردم، ایثارگران، نخبگان و علمای خراسان جنوبی در محل فرهنگسرای شهر بیرجند دیدار کرد که در این دیدار مدیر عامل شرکت کویرتایر، نماینده سابق مردم نهبندان و سربیشه در مجلس  شورای اسلامی و نماینده اتحادیه دامداران استان پیرامون مشکلات و مسائل منطقه به ایراد سخنرانی پرداخت.

رییس جمهوری پس از سخنرانی در این دیدار در نشست شورای اداری خراسان جنوبی در محل استانداری حضور یافت و به ایراد سخنرانی پرداخت و پس از پایان این نشست به اتفاق هیات همراه عازم فرودگاه بین‌المللی شهید کاوه شد و با بدرقه مسوولان استان، بیرجند را به قصد تهران ترک کرد./ ایرنا

ارسال نظر

تازه ها