کد خبر 114833

گاردین خبر داد:

به نوشته روزنامه گاردین، امروز جمعه ۱۰ سپتامبر، رابرت مالی، فرستاده ویژه امریکا در امور ایران با مقامات کشورهای فرانسه، آلمان و بریتانیا در پاریس ملاقات می کند.

به گزارش بااقتصاد، گاردین نوشته است:

آمریکا، بریتانیا، فرانسه و آلمان می‌خواهند در این باره گفت و گو کنند که در مقابل ایران و درباره آخرین گزارش آژانس اتمی که گفته بود ایران به بازرسان آژانس اجازه بازدید از سایت‌های مهم هسته‌ای‌اش را نمی‌دهد، چه موضعی باید اتخاذ کنند.

رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز سه‌شنبه ۷ سپتامبر گفت تهران دسترسی بازرسان به مراکز مرتبط هسته‌ای را به شدت محدود کرده  و به پرسش‌ها پیرامون کشف آثار اورانیوم در سه محل اعلام نشده پاسخ نمی‌دهد.

در آستانه جلسه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در روز دوشنبه، کاظم غریب‌آبادی نماینده دائم ایران در مجامع بین‌المللی وین در توییتی نوشت: «آژانس نمی تواند خود را از سرنوشت برجام جدا کند. هر اقدام غیر سازنده، مخل فرایند مذاکره خواهد بود. البته، امیدوارم عقلانیت بر نشست هفته بعد شورای حکام، حاکم شود و همکاری در برابر همکاری، حسن نیت در برابر حسن نیت و  اقدام در برابر اقدام، مد نظر قرار گیرد.»

 

ارسال نظر

تازه ها