کد خبر 114803

یکی از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از احتمال مطرح شدن طرح عایدی بر سرمایه در نیمه دوم‌امسال در صحن علنی مجلس خبر داد و بیان داشت هدف از اجرای این طرح مبارزه با سوداگران بازارهایی مثل طلا و ارز است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مهدی طغیانی در گفتگو با ۱۸:۳۰ گفت: در اردیبهشت امسال کلیات طرح مالیات بر عایدی سرمایه در مجلس به تصویب رسید.
او افزود: کمیته مالیاتی کمیسیون اقتصادی در حال جمع بندی در این باره است و طرح هفته آینده وارد دستور کمیسیون می شود.
طغیانی با بیان اینکه هدف از تصویب این طرح هدایت سرمایه ها بر رونق تولید و جلوگیری از فعالیت های سوداگری است نه ایجاد پایه مالیاتی برای افزایش درآمد دولت.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: هدف کمیسیون اقتصادی مجلس بر ایجاد سرعت گیر و محدود کردن فعالیت های غیر مولد در کشور است.
مهدی طغیانی گفت: احتمالا در نیمه دوم سال این طرح در صحن علنی مجلس مطرح می شود.
 
کارشناس حضوری مسائل اقتصادی گفت: ۳۰ درصد از هدف نظام مالیاتی در کشور ما ایجاد درآمد پایدار برای دولت است.
"وحید شقاقی" کارشناس مسائل اقتصادی سه تعریف مجزا برای اهداف نظام مالیاتی معرفی کرد و گفت: درآمد پایدار برای دولت ها، بازتوزیع ثروت در کشور و جلوگیری از فعالیت‌های دلالی یا سوداگری افراطی که مخل تولید است از ماموریت اساسی نظام مالیاتی همه کشور‌ها تعربف می‌شود.

دکتر شقاقی افزود: معتقدم مالیات بر عایدی سرمایه گرفته شود و مقدار افزایش تورمی جزئی از افزایش سرمایه نیست.

وحید شقاقی با بیان اینکه مجلس نباید تورم را به مردم تحمیل کند، افزود: در صورتی که دولت از خالص عایدی مالیات بگیرد، سوداگری افراطی در برخی بازارها کنترل می شود.

او افزود: مالیات بر عایدی سرمایه با هدف جلوگیری از سوداگری‌های افراطی طراحی می‌شودکه از طریق آن می‌توان بخش‌های مسکن، ارز، خودرو و طلا که برخی سوداگران با هدف کسب سود‌های کلان وارد این حوزه‌ها می‌شوند را کنترل کرد.

احمد غفارزاده" کارشناس مسائل مالیاتی با بیان اینکه ۹۵ درصد مردم نگران اجرای طرح مالیات بر عایدی سرمایه نباشند گفت: هدف از اجرای این طرح هدایت سرمایه‌ها به بخش‌های مولد و تولید جامعه است.

غفارزداده افزود: پیش از آنکه این طرح اجرایی و تصویب شود باید موانع و مشکلات تولید رفع شود. باید بستر‌های مناسبی برای تولید ایجاد شود./شبکه خبر 

 

ارسال نظر

تازه ها