کد خبر 114730

شرکت اسپانیایی سازنده توربین بادی "زیمنس گیمزا" تولید پره‌های توربین بادی فراساحلی قابل بازیافت را برای استفاده تجاری آغاز کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، پره‌های توربینهای بادی معمولا بزرگ و غیرقابل بازیافت هستند و در پایان عمر مفیدشان به گورستانهای زباله بزرگی برده می شوند که به تدریج توجه فعالان محیط زیست را جلب کرده اند.

شرکت وستاس در ماه مه فناوری را رونمایی کرد که امکان می دهد پره‌های توربینهای بادی به صورت کامل بازیافت شوند اما زیمنس گیمزا در بیانیه خود مدعی شد نخستین شرکتی است که پره‌های قابل بازیافت را تولید می کند.

پره‌های توربینهای بادی معمولا با رزینهایی ساخته می شوند که مواد مختلف آنها را به هم می چسبانند. زیمنس گیمزا که پره‌هایی به طول ۱۲۵ متر تولید می کند، از رزینی با ساختار شیمیایی ویژه استفاده می کند که اجازه می دهد مواد دیگر جدا شوند که می توان آنها را بعدا مجددا استفاده کرد.

بر اساس گزارش رویترز، این شرکت که زیرمجموعه زیمنس انرژی است، اعلام کرد با سه نیروگاه RWE آلمان، EDF فرانسه و وسترن پاور دیستریبوشن انگلیس برای فروش این پره‌های قابل بازیافت به توافق رسیده است./ایسنا

ارسال نظر

تازه ها