کد خبر 114699

با اعلام سخنگوی طالبان

ذبیح الله مجاهد در یک کنفرانس مطبوعاتی سه شنبه گفت ملامحمدحسن آخوند به عنوان رئیس کابینه و سرپرست وزرا انتخاب شده و ملا عبدالغنی برادر و عبدالسلام حنفی به عنوان معاونان رئیس کابینه موقت انتخاب شدند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، ذبیح الله مجاهد در یک کنفرانس مطبوعاتی سه شنبه گفت که ملا عبدالغنی برادر و عبدالسلام حنفی به عنوان معاونان رئیس کابینه موقت انتخاب شدند.

وی ادامه داد: ملامحمدیعقوب سرپرست وزارت دفاع و سراج الدین حقانی سرپرست وزارت کشور شده و همچنین ملاامیرخان متقی سرپرست وزارت خارجه طالبان است.

وی افزود که ملاهدایت الله بدری سرپرست وزارت دارایی، مولوی نورالله منیر سرپرست وزارت آموزش و پرورش، ملاخیرالله خیرخواه سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ هستند.
مجاهد بیان کرد که مولوی دین محمد حنیف سرپرست وزارت اقتصاد، مولوی نورمحمد ثاقب سرپرست وزارت حج و اوقاف، مولوی عبدالحکیم شرعی سرپرست وزارت دادگستری، ملانورالله نوری سرپرست وزارت مرزی و امور قبایل کابینه موقت هستند.
سخنگوی طالبان اظهار داشت که ملامحمدیونس آخوندزاده سرپرست وزارت توسعه روستایی یا انکشاف دهات، محمدخالد سرپرست دعوت و ارشاد و امر به معروف و نهی از منکر، ملاعبدالمنان عمری سرپرست وزارت فواید عامه است.
وی ادامه داد: حاجی محمدعیسی سرپرست وزارت معادن و پترولیم و ملاعبدالطیف منصور سرپرست وزارت آب و برق هستند.
به گفته مجاهد، ملاحمیدالله آخوندزاده به سرپرستی وزارت هوانوردی، حمل و نقل و مولوی عبدالقاقی حقانی به عنوان سرپرست وزارت آموزش عالی تعیین شده‌اند.

مولوی نجیب الله حقانی سرپرست وزارت مخابرات، خلیل الرحمان حقانی سرپرست وزارت مهاجرین انتخاب شده است.
ملاعبدالحق وثیق سرپرست اداره امنیت ملی یا به گفته ذبیح الله مجاهد وزارت استخبارات، حاجی محمدادریس سرپرست بانک مرکزی، مولوی احمدجان احمدی سرپرست اداره امور، ملامحمد فاضل آخوند معاون وزارت دفاع می باشد.
قاری فصیح الدین فرمانده عمومی ارتش، شیرمحمدعباس استانکزی معاون وزارت خارجه، مولوی نورجلال معاون وزارت کشور و ذبیح الله مجاهد معاون وزارت اطلاعات و فرهنگ گماشته شده است.
ملاتاج‌میرجواد معاون ریاست عمومی استخبارات یا امنیت ملی، ملارحمت الله نجیب، معاون اداره عمومی استخبارات و ملاعبدالحق معاون وزارت کشور در بخش مبارزه با مواد مخدر تعیین شده است.
وی گفت که برای تکمیل کابینه گفت وگوها و مشورت ها ادامه دارد و در روزهای آینده به تدریج باقی کابینه بعنوان سرپرست اعلام می شود.
فهرست را که مجاهد بعنوان کابینه طالبان اعلام کرد که همه از اعضای گروه طالبان و اکثریت قاطع آنها پشتون هستند و در بین کابینه تنها قاری فصیح الدین از بدخشان تاجیک و عبدالسلام حنفی ازبک می باشد که نام دیگری از اقوام دیگر در بین کابینه معرفی شده مشاهده نمی شود.
سخنگوی گروه طالبان گفت که تا زمان تکمیل قوانین و تشریح آن برای مردم به هیچ کسی اجازه تظاهرات داده نمی شود و افزود: افرادی که این روزها تظاهرات می کنند از بیرون کشور مدیریت می شود.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها