کد خبر 114622

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم برای سال زراعی ۱۴۰۱- ۱۴۰۰ به ازای هر کیلوگرم ۷ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از خبرگزاری میزان، بنا به اعلام شرکت بازرگانی دولتی ایران، یزدان سیف گفت: این نرخ پس از انجام کارهای کارشناسی و بحث‌های مختلف در شورای سیاست گذاری و گرفتن نظر کشاورزان خبره که در این شورا حضور دارند تعیین شده است.

وی ادامه داد: در سال زراعی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ هم قیمت هر کیلو گندم برای خرید تضمینی ۵ هزار تومان تعیین شده بود که با اتخاذ سیاست حمایت از تولید محصولات کشاورزی و افزایش خود اتکایی درحوزه گندم این نرخ برای سال زراعی جدید به میزان ۵۰ درصد افزایش یافت.

معاون وزیر جهاد کشاوزی افزود: براین اساس در سال زراعی جاری قریب به ۴ میلیون و ۵۲۱ هزار تن گندم از کشاورزان خرید تضمینی شد و مطالبات گندم‌کاران نیز به طور کامل پرداخت شد که امیدواریم در سال زراعی آینده هم منابع مورد نیاز خرید تضمینی تأمین و به موقع در اختیار کشاورزان قرار می گیرد.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران تصریح کرد: در سال قبل موضوع خشکسالی بسیار جدی بود و همه ارکان بخش کشاورزی را تحت تأثیر خود قرار داد و یکی از بخش‌هایی که به شدت تحت تأثیر این موضوع قرار گرفت تولید گندم بود.

ارسال نظر

تازه ها