کد خبر 114605

مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی گفت: پیشرفت پتروشیمی اسلام‌آباد غرب در حوزه‌های مهندسی، کالا و عملیات اجرایی به پنج درصد رسیده و در ماه‌های آینده شتاب بیشتری می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، بهزاد محمدی در ادامه بازدیدهای دوره‌ای خود، روز گذشته از طرح ملی پتروشیمی اسلام‌آباد غرب بازدید کرد و در جریان فرآیند پیشرفت این طرح قرار گرفت.

وی درباره این بازدید گفت: این طرح به‌عنوان افتخاری ملی و برای نخستین بار در صنعت پتروشیمی با به‌کارگیری دانش فنی ایرانی اجرا می‌شود و قرار است برای نخستین بار در صنعت پتروشیمی کشور از متانول، محصول ارزشمند پروپیلن تولید شود که توسعه زنجیره آن به‌شدت مورد نیاز صنایع تکمیلی است.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به اینکه این طرح در بخش مهندسی، خرید کالا و اجرا (EPC) حدود پنج درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، افزود: براساس برنامه باید در سال ۱۴۰۳ به بهره‌برداری برسد و برای رسیدن به این هدف باید از همه ظرفیت‌های موجود استفاده کرد و به سمت افزایش ظرفیت تولید پروپیلن در کشور گام برداشت.

محمدی ادامه داد: از ماه آینده ساخت ساختمان‌های صنعتی، مخازن و پایپ‌رک‌ها آغاز می‌شود و با دریافت تدریجی اقلام پروژه، شتاب می‌گیرد.

لازم به ذکر است عملیات اجرایی احداث طرح پتروشیمی اسلام‌آباد غرب به‌عنوان نخستین طرح تولید پلی‌پروپیلن از گاز طبیعی در کشور با ظرفیت تولید سالانه ۱۲۰ هزار تن پروپیلن در زمستان ۹۹ آغاز شد.

ارسال نظر

تازه ها