کد خبر 114428

به گزارش بلومبرگ به نقل از دو مقام که در انطباق با قوانین دیپلماتیک خواستار فاش نشدن نامشان شدند، در حالی که هیچ تاریخ رسمی‌ای برای دور هفتم مذاکرات با هدف احیای توافق تعیین نشده است، انتظار گفت‌وگوها در حاشیه کنفرانس عمومی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که هفته ۲۱ سپتامبر (۳۰ شهریور) در وین برگزار می‌شود، وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شبکه بلومبرگ در گزارشی نوشت: طبق گفته دو مقام رسمی که نمی خواستند نامشان فاش شود، در حالی که هیچ تاریخ رسمی برای آغاز دور هفتم مذاکرات احیای توافق هسته ای در وین اعلام نشده است، انتظار می رود که مذاکراتی در این زمینه در حاشیه کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی انجام بگیرد که ۲۱ سپتامبر در وین برگزار می شود. 
بلومبرگ در ادامه مدعی شد: رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی پیش از کنفرانس وین به دنبال دیدار با محمد اسلامی رئیس جدید سازمان انرژی اتمی ایران است. 
این شبکه افزود: به گفته این دو مقام مطلع، او می خواهد آمادگی و تمایل تهران را نسبت به ایجاد دوباره دسترسی بیشتر برای بازرسان آژانس بیازماید که در اعتراض به تحریم های آمریکا از سوی ایران به آن پایان داده شده بود./ فارس 

ارسال نظر

تازه ها