کد خبر 114368

دبیرکل بانک مرکزى:

دبیر کل بانک مرکزی ضمن اشاره به برنامه‌های خوب دولت سیزدهم در زمینه تنظیم بازار ارز افزود این برنامه‌ها نوید خوبی برای بازار ارز است.

به گزارش پایگاه خبرى بااقتصاد، «محمد طالبی» در میزگرد تخصصی «بانکداری مرکزی در گام دوم انقلاب» که در روز دوم سی‌ویکمین همایش بانکداری اسلامی با حضور رییس و روسای کل اسبق بانک مرکزی برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: در روزهای گذشته بحث‌های مطرح شده نشان داد که تشخیص خوبی از مشکلات وجود دارد و بخشی از این عوامل به تعامل بین دولت و بانک مرکزی بازمی‌گردد؛ بخشی به رابطه بانک مرکزی و بانک‌ها مربوط می‌شود و عامل سوم هم به تعامل بانک مرکزی و فعالان اقتصادی مربوط می‌شود که باید همه طرف‌های تعامل نقش خود را بدانند و در مسیر خود حرکت کنند. 

وی گفت : لازم می‌دانم نوید بدهم که در دولت جدید، رییس جمهوری تاکید کرده است که ساختار بودجه ۱۴۰۰ اصلاح شود که این موضوع موجب خشنودی همه فعالان اقتصادی شده است.

طالبی افزود: همچنین رییس جمهوری خواست با اقدامات انجام شده پایه پولی افزایش پیدا نکند که تکلیف مهمی است و این نویدی بر اصلاح تعاملات بین دولت و بانک مرکزی است. 

وی در زمینه بازار ارز نیز اظهار داشت: گمان می‌کنم برنامه‌هایی که انجام شده و به دلایلی نمی‌توانم بیان کنم، نویدهای خوبی است. 

دبیرکل بانک مرکزی تصریح کرد: اقداماتی که بانک مرکزی باید انجام دهد، حرکت رو به جلویی است و ادامه می‌یابد. 

سی و یکمین همایش بانکداری اسلامی که از روز گذشته نهم شهریورماه آغاز شده به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی، با حضور سخنرانان، اعضای میزگردها و ارائه کنندگان مقالات در بانک مرکزی برگزار شد./ایرنا

ارسال نظر

تازه ها